JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Babiš tvrdě zaútočil: Pirátští fanatici rozvrátí naši zemi (VIDEO)

ČESKO: Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v pořadu 360° na CNN Prima NEWS tvrdě zaútočil na své opoziční soupeře. Piráti, kteří jdou do voleb v koalici s hnutím STAN, podle něj ohrožují Českou republiku a rozvrátí naši kulturu.

„Piráti jsou ohrožením naší země. Mám dva soupeře, to je SPOLU a Pirátostan. Tito lidé skutečně rozvrátí naši kulturu. Říkám to s přesvědčením,“ řekl Babiš a dodal, že někteří z opozičních politiků jsou skuteční fanatici. „Jsou to aktivisté. Chtějí rozvrátit naši republiku,“ prohlásil.

Opozice nemá podle premiéra žádný program a musela se spojit, „aby porazila Babiše“. „Vir jim přišel na pomoc. Ještě v dubnu 2020 jsme měli preference 34 procent. Kdyby nepřišla pandemie, jasně jsme vyhráli. Navýšili jsme důchody, snížili daně,“ prohlásil předseda vlády.

 

Babiše znáte, tak ho zvolte

„Koalice se dělá po volbách. Já se vůbec nezabývám volbami, nýbrž očkováním,“ uvedl premiér s dodatkem, že ANO by si zasloužilo říjnové volby vyhrát. „Udělali jsme plno skvělých věcí. Neuvažoval jsem o tom. Volby chceme vyhrát, myslím si, že si to zasloužíme. Potřebujeme lidem připomenout: Volte nás, Babiše znáte, víte, jaký je,“ řekl. „Chci zkrátka lidi za čtyři měsíce přesvědčit, že nejlepší je kontinuita hnutí ANO. Je to čitelné,“ pokračoval Babiš.

Pandemie koronaviru byla pro Babišovu vládu náročná, za nezvládnutí druhé vlny se stala terčem velké kritiky. „Vedli jsme si dobře do srpna. Léto jsme podcenili. Udělali jsme chyby a z nich se musíme poučit. Kdyby nepřišel covid, volby jsme vyhráli s přehledem,“ mínil Babiš.

 

Post ministra financí nechtěl

Zároveň zdůraznil, že pandemie stále není za námi. „Situace z loňska se nesmí opakovat. Není vyhráno. Dnes mi hlásili, že máme výskyt brazilské mutace. Musíme sekvenovat a být opatrní,“ sdělil premiér s tím, že důležité je také populaci proti covidu doočkovat. „Nechal jsem si udělat nový přehled lidí, kteří čekají u praktiků. Tyto lidi nad 60 let musíme doočkovat. U praktiků čeká 164 tisíc lidí. Praktikům nyní dáváme vakcíny,“ dodal Babiš.

Původně se prý ani nechtěl stát ministrem financí. „Nakonec jsem se rozhodl, a správně. Mám něco za sebou a něco jsem v životě vybudoval. Do politiky jsem šel zkušený. Ale řídit ministerstvo financí a stát je něco úplně jiného. Ti, kteří chtějí být premiérem, netuší, o co jde,“ vysvětlil Babiš.

 

Peksa: Babiš vnímá, že lidé prohlédli jeho hru

Na jeho slova ve vysílání CNN Prima NEWS reagoval europoslanec za Piráty Mikuláš Peksa. „Pan premiér už vnímá, že občané prohlédli jeho hru a jako manažer selhal. Prodlužuje čas, aby unikl svým korupčním kauzám,“ prohlásil.

Podle europoslance se Piráti s hnutím STAN spojili proto, že mají programovou shodu zhruba v 70 procentech. Odmítl tak, že by důvodem byla jen porážka Babiše. „Myslím si, že jednoznačně ANO porazíme. Andrej Babiš není schopen dodat tak moderní a bezpečný stát bez korupce, který bude člověku partnerem. My ho dodáme,“ dodal Peksa.

 

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář