JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Babišova vláda vyplatila na odměnách 392 milionů za půl roku! Za co? To je tajné!

ČESKO: Babišova vláda si dopřává. Na odměnách svým zaměstnancům ve druhé polovině loňského roku vyplatila celkem 392 milionů korun. Oproti roku 2018 ale přece jen ušetřila 70 milionů korun, kdy kabinet rozdal bonusy v rekordní výši. Některé resorty přitom tají, za co nebo komu odměny vyplatily.

„Tyto informace poskytujeme obecně, neboť konkrétnější odpovědi by mohly vést ke jmenné identifikaci zaměstnance. Zde musíme respektovat právo na ochranu osobních údajů,“ uvedl mluvčí dopravy František Jemelka.

A podobné argumenty uvedlo i ministerstvo zemědělství.

Odměny byly vyplaceny řadovým i vedoucím pracovníkům. Na nejvyšší částky si přišli náměstci.

Resorty se odkazují na nález Ústavního soudu, po kterém většina resortů začala tvrdit, že zveřejnění těchto informací není ve veřejném zájmu.

Ministerstvo financí rozdělilo na odměnách meziročně o 18 milionů korun méně. Například tři jeho náměstci dostali za uplynulého půl roku každý 252 tisíc korun.

Nejvíce loni ušetřilo ministerstvo vnitra. To sice odměnilo nejvíc zaměstnanců, od července do prosince jim ale rozdalo „pouze“ 64 milionů korun. To je o 62 milionů méně než za stejné období roku 2018, upozornil server.

Nejvíce si meziročně polepšili na ministerstvu zahraničních věcí. Zatímco v druhé polovině roku 2018 resort rozdal zaměstnancům zhruba 15 milionů korun, za stejné období loni to bylo téměř 28 milionů.

Odeslat komentář