JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Baránek ku nahrávke Kočner-Trnka: Ak vás zastaví policajt, odkážte ho na ňu

SLOVENSKO: Politický analytik Ján Baránek v utorok na sociálnej sieti komentoval zverejnenie viac ako 70 minútovej nahrávky, v ktorej sa majú rozprávať podnikateľ Marian Kočner a bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka s tým, že podľa neho poukazuje na to, že zákony na Slovensku platia iba pre bezbranných.

Politológ Ján Baránek vo svojej poznámke k udalostiam posledných dní nazýva súčasný systém “zločineckým režimom”.

“K zverejnenej nahrávke Kočnera a Trnku mám len nasledovné: Ak vás zastaví policajt za prekročenú rýchlosť, odkážte ho na nahrávku. Spýtajte sa, aký morálny kredit má vymáhať “spravodlivosť“ v zločineckom režime. Ak vám chce dať pokutu daňový úrad, odkážte ho na nahrávku. Spýtajte sa, aký morálny kredit má vymáhať „spravodlivosť“ v zločineckom režime. Ak od vás vymáha peniaze zdravotná poisťovňa, odkážte ju na nahrávku. Spýtajte sa, aký morálny kredit má vymáhať peniaze v zločineckom režime. Takto by som mohol pokračovať ďalej.”

“Chcem tým povedať len toľko, že žijeme v štáte, kde zákony platia len pre bezbranných a bezmocných. V tomto štáte je kasta nedotknuteľných, ktorí sú mimo zákon a s aroganciou bezbreho kradnú naše peniaze. Nemýľte sa ale. Platí to stále. Stále…”

Dodáva, že takto bol tento štát založený a takto fungoval celý čas až doteraz. “Sú tu ďalší „Kočnerovia“ a „Trnkovia“. Mám silné podozrenie, že obludnosť toho, čo nevieme, alebo nesmieme vedieť a len tušíme, je omnoho, omnoho väčšia, ako obludnosť toho, čo vieme,” myslím si Baránek.

V komentároch k tomuto statusu na Facebooku Baránek diskutujúcim vysvetľuje, že takúto argumentáciu skúsil v praxi, keď mal zaplatiť pokutu, no ako sám vraví “nepomohlo to”.

Odeslat komentář