JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

BBC zveřejnila článek o černých otrokářích který vyvolal šok a levicový čtenáři to v diskusích nerozdýchali

Ultralevicová britská veřejnoprávní stanice BBC v neobvyklé snaze psát pravdu zveřejnila článek od nigerijského spisovatele, který přiznává, že jeho předek v Africe prodával otroky. Aby nedošlo k nepochopení, nigerijský spisovatel i jeho předek jsou a byli černí.

V upřímném rozpoložení, že i činy Afričanů mohou být dnes kritizovány, tak jak je tomu u činů našich evropských předků, článek vyzývá, že by “bylo nefér hodnotit činy lidí z 19.století optikou 21.století”. Afričanům prý v té době byly pojmy jako “všichni lidé jsou si rovni” cizí.

Článek také zmiňuje, že otrokářství v dnešní Nigérii, a samozřejmě v celé Africe, existovalo dávno před příchodem bílých. Černoši se stávali otroky buď z trestu, kvůli dluhům, nebo jako zajatci válečných výprav. Když později na africká pobřeží dorazili bílí obchodníci, zůstávali na pobřeží, a černí otrokáři pro ně lidi lovili ve vnitrozemí. A dobře věděli, co dělají. A v době, kdy Britové na svém území v Africe v roce 1833 otrokářství zrušili, černí v něm pokračovali dál. A to až do roku 1950.

BBC článek zveřejnila na Twitteru a mezi levicovými čtenáři vyvolala šok. Ti, jakoby článek snad ani nečetli, zde dokola opakují svou mantru.

Na druhou stranu je v diskusi i mnoho hlasů, které upozorňují na existenci otrokářství po celém světě, a i na existenci bílých otroků. Evropané byli častým cílem arabských, tatarských či osmanských otrokářských nájezdů.

Článek je důležitý, protože příliš mnoho lidí bez znalosti historie věří, že otrokářství stálo a padalo na existenci bílých otrokářů. Že existovalo po celém světě a pokračovalo se v něm ještě dlouho potom, co jsme jej my bílí začali potlačovat, o tom se také nemluví. Šiřte pravdu. Braňte čest svých předků.

Filip Vávra

Odeslat komentář