JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Besnenie talianskej europoslankyne pre krajiny, ktoré neratifikovali Istanbulský dohovor. „Je to hanba!“

SLOVENSKO: Národná rada vo štvrtok opätovne vyjadrila nesúhlas s tým, aby SR bola prostredníctvom rozhodnutí a opatrení EÚ viazaná Istanbulským dohovorom. V rovnaký deň sa tento dohovor dostal na pretras aj v Európskom parlamente. Ozbvlášť pozoruhodné je vystúpenie talianskej europoslankyne a feministky Piny Piciernovej za Progresívnu alianciu socialistov

Svoj nesúhlas s prijatím Istanbulského dohovoru vyjadril aj europoslanec Milan Uhrík. Europoslanec hovorí o nehoráznosti v prípade bruselských liberálnych politikov, ktorí chcú Slovensku nanútiť „pro-genderový Istanbulský dohovor“, a to napriek tomu, že ho v NR SR zamietli ústavnou väčšinou.

Uhrík v príspevku zverejnil aj vystúpenie jednej z europolitičiek, ktorá zo správ o odmietnutí tohoto dohovoru doslova „besnie“ a jeho neschválenie považuje za neakceptovateľné. „Sú tu krajiny, ktoré stále neratifikovali tento dohovor: Bulharsko, Česká republika, Lotyšsko, Litva, Slovensko, Spojené kráľovstvo. To je hanba!,“ vyhlásila europoslankyňa Pina Picierno.

Podľa Uhríka však problém Istanbulského dohovoru nie je v tom, že sa snaží bojovať proti násiliu na ženách, pretože všetky formy násilia uvedené v dohovore sú na Slovensku už dávno trestnými činmi. „Problém tohto dohovoru je v tom, že žena v ňom nie je definovaná biologicky, ale genderovo – ako spoločensky vytvorená rola. Čiže za ženy by museli byť oficiálne považovaní už aj transvestiti. To nikdy nedovolíme,“ dodal na záver.

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/462898901097157/

Hrnko: Jeden musel žasnúť

K téme Istanbulského dohovoru sa vyjadril aj poslanec Anton Hrnko v príspevku na sociálnej sieti, ktorým reagoval na včerajšiu diskusiu v parlamente.

Píše, že jeden musel žasnúť, ako úprimne hovorili predstavitelia dnešnej opozície, že odmietajú tradičné hodnoty slovenského národa, akými sú národná kultúra, národné zvyky, náboženské a kultúrne tradície, a prihlasujú sa k modernej Európe.

Hrnko v príspevku tiež zhrnul, ako by asi vyzerala moderná Európa v ponímaní opozičných politikov, podľa ich vyjadrení:

„Akceptácia všetkých zvrátených neoliberálnych koncepcií, rozvracajúcich všetko to, čo náš národ za storočia na tomto území vytvoril. Zničenie slovenskej osobitosti v rámci európskych národných spoločenstiev. Zaplavenie územia Slovenska cudzími imigrantmi, ktorí nebudú musieť rešpektovať naše tradície, naše náboženstvo, našu kultúru a nakoniec odovzdanie našej suverenity v úplnosti nadnárodným inštitúciám, aby náhodou slovenský konzervativizmus nemohol brániť krajším zajtrajškom Európy bez národov, bez kresťanstva, bez jej krásy a osobitosti, ktoré ju robia Európou. Ich ideálom je masa beztvarých a nerebelujúcich typov ľudí-strojov, presne ako to napísal Aldous Huxley cca pred 90 rokmi v Prekrásnom novom svete.“ 

Slováci si podľa neho preto pri budúcich voľbách budú musieť položiť základnú otázku, či chcú prežiť ako „osobitý národ, alebo zveriť svoje osudy do rúk sociálnych inžinierov, ktorí by radi z nás urobili prívesky strojov na zisky medzinárodných ziskožravcov“ .

V závere dodal, že SNS sa nemôže stotožniť so zámermi sociálnych deviantov, pre ktorých sú viac drogy, rôzne patologické formy správania, likvidácia národnej kultúry a likvidácia kresťanských princípov nášho národného bytia.  „Nedajme sa opiť rožkom slušnosti. Za týmto rožkom sa skrýva vlk v barančom rúchu!“

Odeslat komentář