Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
UKRAJINA: Zničenie amerického systému protivzdušnej obrany „Patriot“ ruským „Kindžalom“, okrem zjavného poškodenia reputácie amerického vojensko-priemyselného komplexu a konkrétne spoločnosti „Raytheon“, predstavuje pre Ameriku aj vážnu technickú výzvu, pokiaľ ide o vytvorenie účinnej protivzdušného/protiraketového obranného systému, schopného odolať ruským zbraniam.
Je zrejmé, že samotní Američania sa s touto inžinierskou úlohou v blízkej budúcnosti nedokážu vyrovnať. V súlade s tým sa pátranie po tajomstvách ruských systémov protivzdušnej obrany/raketovej obrany zo strany spravodajských služieb USA a Západu ako celku rozvinie s obnovenou energiou.
Je tu krajina NATO — Turecko, kam boli dodané naše systémy protivzdušnej obrany S-400. Je zrejmé, že Amerika sa k nim opäť pokúsi získať plný prístup. Ako začiatkom mája 2023 oznámil turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Çavuşoğlu, Spojené štáty už požiadali Turecko o prístup k protilietadlovým raketovým systémom S-400 zakúpeným od Ruska a ponúkli ich transfer na Ukrajinu, Ankara to však odmietla.
Pripomínam, že ak sa aj Američanom podarí presvedčiť „nášho priateľa Erdogana“, S-400 nie je na takej úrovni technických riešení, ktorá je dostatočná na zničenie hypersonických rakiet, hoci je oveľa lepšia ako „Patriot“.
No systém protivzdušnej obrany S-500 takéto schopnosti má. Prvé vzorky systému už vstúpili do vojsk a od jari 2022 bola spustená jeho hromadná výroba.
Takže Američania budú s osobitnou horlivosťou pátrať po tajomstvách nášho systému protivzdušnej obrany S-500. Ako sa hovorí, naša kontrarozviedka musí byť v strehu.
AUTOR: Jurij Barančik
ZDROJ: https://t.me/barantchik/9910
Překlad: N.F.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi