JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Biden hrozí Trumpovi, že ho z Bílého domu vyvede armáda!

USA: Pokud Donald Trump neuzná prohru v nadcházejících volbách amerického prezidenta, bude se muset vypořádat s armádou.

Takové varování učinil americký prezidentský kandidát Joe Biden. Podle politika je mnoho vojáků již nespokojeno s tím, jak se současný šéf Bílého domu vyrovnává s protesty, které se přehnaly zemí, píše The Hill.
Během rozhovoru v The Daily Show s Trevorem Noahem se moderátor zeptal politika, zda zvažuje možnost, že by Trump mohl odmítnout opustit svou funkci. „Ano, zvažuji,“ připustil Biden.

Poté pokračoval ve vyjmenování bývalých vysoce postavených vojáků, kteří odsoudili reakci amerického prezidenta na protesty, které se přehnaly zemí po vraždě George Floyda. Biden citoval tato prohlášení jako důkaz, že armáda by zasáhla, kdyby Trump nepřijal výsledky voleb.

„Slibuji. Jsem si naprosto jistý, že ho (armáda) vyprovodí z Bílého domu velmi rychle a obratně,“ zdůraznil bývalý viceprezident.

Také vyslovil předpoklad, že se Trump pokusil volby „ukrást“Podle Bidena je prezidentovo odmítnutí poštovního hlasování kvůli pandemii koronaviru součástí plánu jak „potlačit hlasování“.

„To vyvolává moje největší znepokojení,“ připustil Biden. „Současný prezident se pokusí ukrást volby. Je to stejná osoba, která označuje poštovní hlasováním podvodem.“

Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová Bidenovy komentáře odsoudila. Označila myšlenku, že armáda bude muset Trumpa z úřadu odstranit, za „směšný předpoklad“.

Odeslat komentář