JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

BIELORUSKÁ PROKURATÚRA ZAČALA STÍHANIE CICHANOVSKEJ VO VECI TERORIZMU

Bieloruská prokuratúra začala trestné stíhanie neúspešnej prezidentskej kandidátky z minulého roka Sviatlany Cichanovskej za prípravu teroristického útoku. Informovala o tom štátna tlačová agentúra BelTa s odvolaním sa na generálneho prokurátora Andreja Šveda.

Bieloruské úrady uviedli, že zatkli muža, ktorý podľa nich pripravoval dva teroristické útoky. Terčom jedného útoku mala byť vojenská základňa neďaleko mesta Barysav v Minskej oblasti, druhý sa mal odohrať priamo v hlavnom meste Minsk.

Prokuratúra z účasti na zmarených útokoch obvinila opozíciu. Tá to poprela. Šved uviedol, že na príprave teroristických útokov sa podieľala aj Cichanovská, neuviedol však nijaké podrobnosti. Prokuratúra preto požiada o jej vydanie do Bieloruska.

Hromadné protesty s podporou Západu vypukli v Bielorusku bezprostredne po ohlásení oficiálnych výsledkov prezidentských volieb vlani v auguste. Zvíťazil v nich dlhoročný prezident Alexandr Lukašenko so ziskom vyše 80 percent hlasov. Jeho rivalka Sviatlana Cichanovská dostala len desať percent. Bieloruská opozícia označila voľby za zmanipulované a za ich víťazku Cichanovskú. Tá sa po voľbách uchýlila do Litvy.

 

Zdroj: https://www.napalete.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář