Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
USA : To, že Bill Gates sponzoruje značnou škálu firem, které se soustřeďují na výrobu umělých potravin, jistě víte. Mimo jiné financoval výrobu umělého masa, mléka i vajec. Nicméně ve středu jeho zájmu je dlouhé roky také hmyz – a to dokonce i geneticky modifikovaný, jehož vývoj sponzoruje také DARPA – organizace spadající pod Pentagon.
Hmyz, který by se tedy měl v budoucnu prodávat pro lidskou spotřebu – a podle globalistů má spolu s umělými produkty nahradit maso a další přirozené zdroje bílkovin – by nakonec měl být geneticky upraven a zřejmě nebude mít mnoho společného se svojí přirozenou předlohou.
Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates pumpuje miliony dolarů do úsilí zaplavit lidské zdroje potravin hyper-zpracovanými produkty vyrobenými z „geneticky modifikovaného hmyzu.“
Gates a jeho nadace investovali do vývoje produktů a zároveň tlačili na americké regulační orgány, aby otevřely stavidla pro „potraviny“ na bázi hmyzu, které se budou prodávat v amerických obchodech.
Plán však není nový, protože Gates již více než deset let tlačí na to, aby lidé jedli brouky.
V roce 2012 vytvořila Nadace Billa a Melindy Gatesových projekt s názvem „All Things Bugs.“
Podle Gatese se projekt snažil „vyvinout nový potravinářský produkt vyrobený z hmyzu k léčbě podvýživy u dětí z oblastí světa postižených hladomorem.“
Od té doby společnost expandovala do vývoje geneticky modifikovaného hmyzu. Vývoj těchto produktů pokročil s pomocí Ministerstva obrany USA (DOD).
Regulační orgány v různých zemích světa, včetně EU či Singapuru, nedávno vydaly schválení pro konkrétní potraviny na bázi hmyzu (v EU jde zatím o 4 druhy hmyzu, další jsou stále ve schvalovacím procesu).
V USA neexistuje žádný zákonný schvalovací proces ani jednoznačný zákaz hmyzu pro lidskou spotřebu.
Výsledkem je, že potraviny obsahující hmyz již pronikly do americké potravinové nabídky.
Hmyz se ke spotřebitelům v USA dostává v různých formách, jako jsou cvrčci a kobylky v proteinových tyčinkách nebo proteinových koktejlech.
Kromě toho, že se hmyz prodává v obchodech s potravinami a restauracích, je také propagován jako krmivo pro domácí zvířata a přísada do krmiv pro zvířata.
S několika americkými regulačními překážkami, se kterými je třeba se potýkat, investoři jako Bill Gates a giganti Big Food, jako je Tyson Foods, také začali investovat do startupů s „alternativními proteiny“.
Od svého spuštění v roce 2012 se All Things Bugs financovaný Gatesem rozšířil do vývoje geneticky modifikovaného hmyzu.
„Používáme úpravy genů CRISPR/Cas9 a další metodiky k vývoji základních technologií pro tvorbu hmyzu jako nového biologického zdroje,“ uvádí společnost.
DARPA je výzkumná a vývojová agentura DOD.
All Things Bugs uvádí, že zatímco hmyz je „velmi udržitelným zdrojem bílkovin,“ tak inovuje, aby se z něj stala využitelná komodita pro potravinářský průmysl.
V prohlášení o projektu Claire Robinson, šéfredaktorka GMWatch , uvedla:
„U všech GMO [geneticky modifikovaných organismů], včetně hmyzu, je životně důležité, aby byly před uvedením na trh podrobeny hodnocení rizik pro zdraví a životní prostředí.
„To zahrnuje testování na přítomnost patogenů, možných alergenů a látek, které mohou být pro člověka toxické. Pak musí být pro spotřebitele jasně označeny.“
Zdá se, že Gatesovy investice do produktů na bázi hmyzu jsou součástí širší strategie investování do „alternativ“ k potravinám živočišného původu pro spotřebitele.
V únorovém příspěvku na blogu Gates uvedl, že investoval do Savoru, startupu vyrábějícího máslo z oxidu uhličitého a vody.
Snaha o vytvoření falešného másla bez mléčných výrobků je součástí širokého Gatesova plánu na odstranění zemědělství.
V roce 2020 společnost Breakthrough Energy Ventures, založená Gatesem, investovala do Nature’s Fynd, startupu vyrábějícího potraviny obsahující bílkoviny na bázi hub.
V roce 2022 udělila Gatesova nadace Nature’s Fynd grant ve výši 4,76 milionu dolarů.
Nedávno se ukázalo, že Gates investuje do produktu nazvaného „maggot milk.“
„Maggot milk“ je nabízeno jako „alternativa“ mléčných výrobků, které se vyrábí z larev much.
Národní vědecká nadace (NSF) vlády USA se také podílí na využití hmyzu jako potravy prostřednictvím financování Centra pro udržitelnost životního prostředí prostřednictvím chovu hmyzu (CEIF).
CEIF, který byl založen v roce 2021, se snaží vyvinout nové metody pro použití hmyzu jako krmiva pro hospodářská zvířata, drůbež a akvakulturu.
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi