JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bill Gates straší bioterorismem, očekává „pandemii 2“. Co všechno má na nás nachystané? Plán depopulace hovoří o jedné miliardě těch, kterým povolí přežít

USA: Bill Gates říká, že současná pandemie koronaviru není největším problémem dnešní doby. Říká tomu „pandemie 1“.

Gates také tvrdí, že úsilí vynaložené v boji proti „pandemii 1“ se vyplatí, protože budeme lépe připraveni na „pandemii 2“. Další z pandemií již může být výsledkem bioterorismu.
„Dobrou zprávou je, že většina práce, kterou nyní uděláme, abychom se vypořádali s pandemií 1, nás činí lépe připravenými na pandemii 2 a minimalizuje hrozbu bioterorismu,“ řekl Bill Gates.
V jednom z rozhovorů zakladatel společnosti Microsoft vysvětlil, proč před několika lety varoval před pandemií. Jak řekl, globalizace světa a skutečnost, že lidé hodně cestují, vedou k takovým hrozbám.
„Věděli jsme, že se může objevit koronavirus, který by se velmi rychle rozšířil a mohl zabít desítky milionů lidí, takže bychom měli (2015) otestovat naši reakci. Rozhodněte, kdo provede testování; zjistěte, kdo bude hledat lidi, s nimiž má nakažená osoba kontakt, a jak bude vypadat diagnóza, práce na vakcínách. Takže jsme připraveni na okamžik, kdy pandemie přijde a budeme jednat mnohem rychleji,“ uvedl v programu „Noční show es Stephenem Colbertem“.
„Nechtěl jsem mít vůbec pravdu,“ dodal miliardář. Odhadl také, že činnosti prováděné od té doby představují 5 procent z toho. co se dá udělat.
„Byla vytvořena skupina pro přípravu na boj s epidemií, objevily se inovace týkající se pracovních platforem pro očkování a patří mezi ty, které v současné době začínají testovat vakcíny na lidech,“ řekl Gates.
Gates vkládá velké naděje na plazmovou terapii u lidí, kteří překonali koronavirus.
„Budeme shromažďovat údaje o tomto tématu v následujících měsících. Plazma může být koncentrována. Množství podávané pacientům může být relativně malé. Tato metoda by tedy mohla fungovat i v rozvojových zemích,“ je přesvědčen Gates.
„Zdá se, že to má šanci fungovat,“ řekl Gates.
V říjnu loňského roku se Nadace Billa a Melindy Gatesové zúčastnila pandemické simulace. Pořádána byla  Světovým hospodářským fórem Johns Hopkins Health Safety Center, založeným nadací Rockefeller Foundation.  „Event201“ se týkal rozšíření koronaviru. Předpokládaný průběh událostí připomínal pandemii SARS-CoV-2.
„V posledních letech svět zaznamenal mnoho ohnisek, asi 200 ročně. Tyto události zesilují a ničí zdraví, ekonomiku a společnost. Řízení těchto událostí již zatěžuje globální schopnosti, a to i při absenci pandemické hrozby. Odborníci se shodují, že je jen otázkou času, než se jedna z těchto epidemií stane globální – pandemie s potenciálně katastrofickými důsledky. Vážná pandemie, která by se stala „Event201“, by vyžadovala spolehlivou spolupráci mezi několika průmyslovými odvětvími, vládami a klíčovými mezinárodními institucemi, “uvedli organizátoři simulace.

Odeslat komentář