Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: BlackRock má mnohem větší vliv než tušíte. Tahá za nitky téměř všech velkých korporací a rozhoduje jak o jejich prosperitě, tak o zániku. A Evropa má být deindustrializována, což se děje zejména cestou Green Dealu.
Německo je na tom pak ze všech evropských zemí zdaleka nejhůř, velmi radikální zelená politika vede k razantnímu zdražení energií – a potažmo i k odchodu mnoha firem ze země.
Vzhledem k velmi těsné provázanosti naší ekonomiky s tou německou se nás pád Německa týká také, protože dřív či později nás tato sebevražedná politika – za podpory EU – strhne s sebou.
Zkušený německý ekonom v rozhovoru potvrzuje nejen to, že multipolární svět neexistuje, ale také upozorňuje na nebezpečí digitální měny a nakonec hovoří o nutnosti probudit masy.
V rozhovoru pro „NuoViso“ hovoří německý ekonom mimo jiné o obrovském vlivu nejmocnějšího správce aktiv na světě na německou a globální politiku.
Dalším tématem je nadcházející „digitální diktatura“ prostřednictvím umělé inteligence a na ni navázané biologicky pěstované mozkové tkáně.
Holá pravda může být odrazující. Je to ale také předpoklad pro to, abyste proti odpovídajícím problémům zakročili nebo se před nimi ochránili. V nedávném rozhovoru pro NuoViso si obchodní novinář Ernst Wolff nebere servítky…
BlackRock ovládá federální politiku
Studenou sprchou pro přesvědčené německé voliče je Wolffův postřeh, že BlackRock, největší světový správce aktiv se sídlem v New Yorku, ovládá federální politiku.
Německou hospodářskou politiku například neřídí ministr hospodářství Robert Habeck, ale z velké části jeho státní tajemnice, vedoucí odboru hospodářské politiky Elga Bartsch.
20 let pracovala pro Morgan Stanley v City of London, jejímž největším akcionářem je BlackRock. Poté pracovala přímo v BlackRocku na manažerské pozici.
Bartschová je spoluautorkou důležitého článku z roku 2019 s názvem „Going Direct,“ který napsali tři další lidé: Jean Boivin, ředitel BlackRock Investment Institute, Stanley Fischer, hlavní poradce BlackRock Investment Institute, bývalý viceprezident Federálního úřadu USA pro Federální rezervní systém (Fed) a bývalý guvernér izraelské centrální banky a Philipp Hildebrand, bývalý prezident Švýcarské národní banky, který se po svém odvolání stal zástupcem generálního ředitele BlackRocku Larryho Finka.
Dokument „Going Direct“ nastínil strategii pro centrální banky po celém světě, včetně myšlenky peněz z helikoptér.
Uvádí se v ní, že pokud ekonomika stagnuje a již nelze stabilizovat běžnými opatřeními centrálních bank, musí být obyvatelům distribuovány přímé peníze. Wolff poznamenává, že přesně to se stalo během lockdownu. Dává jasně najevo:
„Pan Habeck je tu jen proto, aby se nějak pohyboval od talk show k talk show nebo od akce k akci. Je tedy prakticky jen tváří celé věci. Skutečná politika se dělá v pozadí.“
Kancléř Olaf Scholz také není daleko od BlackRocku, zdůrazňuje Wolff. Radí mu Jörg Kukies, který působil jako státní tajemník už v době, kdy byl Scholz ministrem financí. Kukies pochází z významné banky Goldman Sachs, jejímž největším akcionářem je BlackRock.
Poradkyně ministryně zahraničí Annalena Baerbock, Jennifer Morgan, je navíc úzce propojena se Světovým ekonomickým fórem (WEF), kde je Larry Fink v představenstvu od roku 2019.
Fink se zřejmě také pokusil převzít WEF kampaní proti jeho zakladateli Klausi Schwabovi. Baerbocková je jedním z absolventů Young Global Leaders Forum, které provozuje WEF.
Nutno také dodat, že kandidát na kancléře Friedrich Merz byl předsedou dozorčí rady německé pobočky BlackRocku a v této funkci působil jako lobbista.
Narazte VW do zdi
Wolff také řeší zprávu, že Volkswagen (VW) vypověděl kolektivní smlouvy a hrozí mu uzavření závodů a propouštění. VW je působivý příběh úspěchu. Dnes má společnost největší továrnu na světě ve Wolfsburgu s 6,5 miliony metrů čtverečních.
Navzdory tomuto úspěchu došlo ke dvěma významným poklesům: prvnímu v roce 2014 a druhému v roce 2022.
Wolff za tím vidí vstup BlackRocku do VW. BlackRock se zpočátku stále více zaměřoval na agendu ESG (environmental, social and governance) a postupně se distancoval od VW.
Cena akcií VW poprvé prudce klesla v roce 2014 a pokles se zvýšil od roku 2022, kdy BlackRock investoval do čínských výrobců automobilů, jako jsou Gili a BYD. BlackRock pracuje na nezávislém fungování v Číně od roku 2016, což bylo schváleno v roce 2021.
Po vstupu do Číny BlackRock z velké části upustil od VW.
Byl to také BlackRock, kdo – spolu s Vanguardem a State Street – v roce 2016 žaloval VW o odškodné dvě miliardy eur v souvislosti s emisním skandálem. BlackRock zjevně jednal podle svých vlastních zájmů:
Dokud byl VW užitečný, BlackRock společnost podporoval, ale opustil ji, když už nevyhovovala:
„Mezi USA a Evropou nyní zuří jistý druh ekonomické války. A Německo je největší ekonomika v Evropě – a hodně se tam střílí. Pak se velká automobilka dostane ke zdi. A to je to, co v tuto chvíli vidíme. VW je v tuto chvíli vražen do zdi plnou silou.“
Digitálně-finanční světovláda
Podle ekonoma BlackRock neurčuje jen německou politiku:
„Myslím, že BlackRock je v současnosti jediná finanční společnost na světě, která řídí a kontroluje vše v pozadí. Ve finančním světě nikdy nebyla silnější a mocnější organizace než BlackRock.“
Na otázku, kdo ovládá BlackRock na pozadí, Wolff odpovídá, že je to umělá inteligence (AI). Zmiňuje finanční investiční platformu Aladdin (Asset, Liability and Debt and Derivative Investment Network), kterou BlackRock má.
Na Aladina jsou napojeny všechny velké společnosti na světě a všechny hlavní centrální banky. Platforma spojená s umělou inteligencí poskytuje informace, na kterých aktuálně běží náš globální finanční systém:
„V současné době máme nejvíce zmanipulovaný finanční systém, jaký kdy na světě existoval, a oni v manipulaci pokračují.“
S odkazem na uvolněnou měnovou politiku posledních desetiletí a stále rostoucí hodnoty akciového trhu Wolff říká, že v určitém okamžiku přijde konec, protože měna je v takové míře devalvována.
Ale každý tuší, že systém nevydrží tak dlouho jako doposud: „Ale oni se uchýlili k tolika manipulačním mechanismům. Proto je dost možné, že systém bude pokračovat ještě pár měsíců, možná i pár let, než se zhroutí. Ale může se také stát, že to skončí příští týden nebo týden poté.“
Wolff je velmi znepokojen AI:
„V současné době zažíváme víceméně velké ovládnutí světa umělou inteligencí.“
Ale umělá inteligence má obrovský problém: potřebuje více energie než jakákoliv forma ekonomiky kdy předtím. Proto v současné době pracujeme na alternativě zvané organoidní inteligence (OI): biologicky pěstovaná mozková tkáň.
Tato technologie by mohla snížit enormní energetické náklady AI, protože vyžaduje pouze velmi malý zlomek jejich energie. Autor knihy uvádí:
„Šílené na celé věci je, že normálním lidem se o tomto vývoji neřekne téměř nic. Ale to jsou opravdu důležité události v pozadí.“
Wolff cituje Jeffreyho Hintona, bývalého hlavního vývojáře společnosti Google, který se umělé inteligenci věnuje 50 let, a řekl, že AI je na pokraji převzetí světa:
„Takže když někdo ze zasvěcených řekne něco takového, je to pro mě červená výstraha,“ komentuje ekonom.
Země BRICS na stejné lodi
Wolff nevidí v zemích BRICS žádnou vyrovnávací sílu. Všichni jsou na jedné lodi:
„Žijeme v době, ve které všechny příběhy skutečně vytvářejí tajné služby. A protipříběhy jsou také navrženy tajnými službami. Takže BRICS rozhodně žádné zlepšení nepřinese.“
Wolff vysvětluje: Jako největší stát BRICS je Čína celosvětově v popředí, pokud jde o zavádění digitálních peněz centrální banky (CBDC). Druhá největší země, Indie, kde hotovost utrpěla v roce 2016 vůbec nejhorší zásah, je také v procesu zavádění digitálních peněz centrální banky.
A Rusko jako třetí největší partner příští rok zavede digitální rubl, ale pod jinými ideologickými premisami:
„Je nám zde řečeno, že potřebujeme digitální peníze centrální banky, protože černé peníze musí být odstraněny a protože potřebujeme bezpečnost a tak dále.
V Rusku se například říká: Musíme se bránit americkým sankcím, proto potřebujeme peníze digitální centrální banky. Takže jen ideologické předpoklady jsou jiné, ale agenda je úplně stejná.“
Odpor prostřednictvím kolektivní akce
Jedinou možností, kterou máme, je sejít se jako dav a zakročit proti nim informováním. Bránit se jako jednotlivec bylo k ničemu. Peníze digitální centrální banky určitě přijdou.
Rozsáhlý experiment v Nigérii ale selhal, stejně jako všechny předchozí pokusy na Bahamách, Jamajce a jinde. Wolff předpovídá jakousi paralelní společnost, ve které budou lidé používat například mince.
„Nejdůležitější, aby si jednotlivci uvědomili, že slovo digitalizace je zavádějící. Nejde o digitalizaci, ale o nastolení digitální diktatury. Vše, co se nám prodává jako digitalizace, ovládá celkem sedm velkých korporací a tyto korporace nemají zájem o nás jako o lidi, ale jen o sebe.“
Jakmile si to uvědomíte, můžete například dětem v tomto ohledu poskytnout kritické povědomí, aby nepřijímaly vše, co vidí na svém mobilním telefonu nebo iPadu, ale spíše si od toho vytvořily kritický odstup.
Je třeba zajistit, aby tyto děti nebyly touto digitální sférou zcela pohlceny. Důležité je také oživit staré struktury, které jsou dnes považovány za nemoderní – rodinu, okolí – a více se stýkat se staršími v rodině a ne neustále někde chodit s mobilem.
„Pak se musíte připravit na fázi, která je před námi. Fáze, která je před námi, bude těžká. Toto nastolení digitální diktatury skutečně nabude dosti násilných podob a bude provázeno také několika propady.“
Navzdory všemu je Wolff sebevědomý. Z historie si můžeme vzít ponaučení, že moc se rozpadá, když je příliš mnoho moci soustředěno v příliš malém počtu rukou. Přemýšlí:
„Někdy si připadám trochu jako někdo, kdo žije v malé švýcarské vesničce a vidí, jak se nahoře tvoří velká lavina a všichni ostatní pořád tančí, a já běhám kolem a říkám lidem: Pozor, tam se tvoří lavina.
Ale v tuto chvíli si všímám, že stále více lidí vzhlíží a říká: Ach ano, zdá se, že se něco děje. A v tom čerpám svou naději: že lidé včas poznají, že všechno, co se v tuto chvíli děje, není dobré a že opravdu musíme věci obrátit.“
Kvůli inflaci, zejména v potravinářském sektoru, Wolff doporučuje zásobit se potravinami s dlouhou trvanlivostí alespoň na tři měsíce a zakoupit dostatek drahých kovů, zejména stříbra. V každodenním životě to rozhodně funguje…
Umíte-li dobře německy, můžete si celou debatu poslechnout ve videu níže:
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi