JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Blaha prezidentke Čaputovej po oslavnom texte vo Washington Post: “Zrádzate Slovensko a slúžite americkému kapitálu.”

SLOVENSKO: Koncom minulého týždňa sme upozornili na článok americkej novinárky Anny Applebaumovej pre Washington Post, v ktorom píše o prezidentke Zuzane Čaputovej ako recepte, ktorý porazí populizmus v štátoch západnej civilizácie a hlavne v USA. Poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha v nedeľu napísal viac o kontroverznej autorke tohto textu.

Slovenský mainstream na čele s Denníkom N oslavoval Zuzanu Čaputovú, že o nej vo Washington Post píšu ako o nádeji pre strednú Európu. “Schválne si pozrite ten článok. Je to druhý príklad toho, aké sú slovenské médiá handry. Obyčajné handry. Tento stupídny článoček napísala Anne Applebaumová, manželka bývalého poľského ministra Sikorského z liberálnej vlády PO, ktorý šíril neuveriteľný hejt proti Rusku, pchal sa do všetkých amerických útrob, až nakoniec musel odstúpiť kvôli nechutnej korupčnej afére,” ozrejmil Blaha.

Jeho manželka Applebaumová je podľa poslanca Blahu doslova “arci-rusofóbka”, ktorá podľa neho rovnako nenávidí Rusko a vypisuje nezmysly o bývalom režime. “Hecovala do vojny v Iraku a šíri ten najtupší antikomunizmus, aký si viete predstaviť. V každej normálne slušnej spoločnosti by bola vyvrheľkou. V USA píše pre ultrapravicový Washington Post.”

“Applebaumová zároveň pracuje pre neoliberálne mimovládky, ktoré financuje Washington, aby po celom svete šíril americké záujmy a pomáhal pri režimových zmenách – výkladnou skriňou je National Endowment for Democracy, ktorého je Applebaumová členkou a ktorý financuje prevraty v Latinskej Amerike a inde vo svete.”

Uvedenú novinárku tiež nazval “čistým americkým agentom”. “A je úplne logické, že nekriticky oslavuje Čaputovú. Pretože slúži USA. A v Denníku N z Čaputovej na základe článku Applebaumovej vyrábajú ultimatívny dôkaz, že Čaputová je cool. Pritom je úplne jasné, že je to len dôkaz, že Čaputová zrádza Slovensko a slúži americkému kapitálu.”

Dodal, že slovenské médiá, ktoré vlastní ESET, robia Čaputovej lacnú reklamu. “Robia z nej svetovú hviezdu – z blondínky, čo v živote nič nedokázala, akurát tak cucať prachy z Nadácie otvorenej spoločnosti. A ona poslušne chodí splácať svoj dlh ESET-u a navštevuje ich marketingové akcie – nezabudla ani tento víkend. Ona vie, kto je jej pán. A poslušne vrtí chvostíkom. Hav-hav.”

“Dobre slúžite, pani prezidentka, vo Washingtone z vás majú radosť. Zavrťte ešte chvostíkom a bežte si po kostičku od ESET-u.

Blaha aj vo svojom ďalšom nedeľnom statuse kritizoval slovenské médiá, konkrétne televíziu TA3 za to, že propaguje názory liberálnych ekonómov. “Včera som sa v TA3 vo večerných spravách dozvedel od analytika Radovana Ďuranu z mimovládky INESS, že štát by nemal pomáhať dôchodcom, rodinám ani pracujúcim ľuďom, lebo má polpercentný deficit, a to je vraj katastrofa. Celý príspevok bol vystavaný na osobných názoroch tohto fanatického neoliberála a TA3 jeho doktrinálne nezmysly podhadzovala ľuďom ako sväté pravdy.”

“Ja len, že INESS je dlhé roky financovaný Pentou. Tou Pentou, čo podľa spisu Gorila rozkradla spoločne so slovenskou pravicovou vládou v rokoch 2002-2006 strategický majetok na Slovensku.”

Finančnej skupine Penta podľa neho jednoznačne vyhovujú liberálne “nezmysly” o tom, ako treba šetriť na ľuďoch, brať dôchodcom a “kašľať na rodiny”. “Veď podľa Haščáka sú ľudia “ho..no”, v Gorile to hovorí jasne. Mňa by len tak úprimne zaujímalo, prečo TA3 bez protiváhy propaguje názory penťáckych mimovládok a ich tajtrlíkov so smiešnymi briadkami.”

“Bulikajú ľuďom, že štát musí šetriť a šetriť a kašľať na ľudí. Neverte im ani slovo. Toto je presne to, čo chce Penta, aby ste si mysleli. Chcú slabý štát, v ktorom budú môcť kradnúť a zotročovať ľudí.”

Blaha vyzýva týmto analytikom “ukázať prostredník”. “Zvyšujeme minimálnu mzdu. Zvyšujeme minimálny dôchodok. Zvyšujeme rodičovský príspevok. A budeme ďalej pomáhať ľuďom. V prvom rade sa chceme postarať o seniorov. Chceme trinásty dôchodok. Chceme pomôcť ľuďom, ktorí tu za socializmu vybudovali celé Slovensko, ktoré kvôli Gorilám z Dzurindovej vlády rozpredali rôzne odporné finančné skupiny. A neoliberáli ako Ďurana sa môžu aj roztrhať. Neprejdú. Nech sa s prachmi od Penty aj zadrhnú – nás nezastavia.”

Odeslat komentář