JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bloger Radovan Bránik – premiérovi Matovičovi: “Preboha ťa prosím: Drž už raz aspoň na chvíľu tú svoju nevymáchanú hubu!“

SLOVENSKO: Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti oznámil, že sme na Slovensku zaznamenali nový rekord v prípade počtu nakazených novým koronavírusom. Podľa slov premiéra „sme si to pokazili“ a posledné testy odhalili 419 novonakazených

Matovič za rekordným počtom nakazených vidí nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus ľudí.

„Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú … priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým,“ napísal v príspevku.

Dodal, že v čase keď sa rozhodovalo aké prísne opatrenia sa príjmu v súvislosti so svadbami, športovými či kultúrnymi podujatiami, veril ľuďom a nakoniec prijali miernejšie opatrenia.

„Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli,“ uviedol Matovič. Podľa slov premiéra to vyzerá tak, že sa opäť budú sprísňovať opatrenia.

„Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii … a dnes sa sme na je počiatku. Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí,“ odkázal na záver.

Matovičov poplašný status vzbudzuje silné podozrenie, že premiér sa týmto spôsobom snaží odpútať pozornosť od nevyjasnených okolností pofidérnej státisícovej (alebo miliónovej?) investície svojej manželky Pavlíny do biznisu finančnej skupiny Arca. Na druhej strane však patetický a teatrálny tón Matovičovej komunikácie evokuje aj slávny výrok nemeckého básnika a dramatika Bertolta Brechta o tom, že „ak ľud sklamal dôveru svojej vlády, tak nech vláda ten ľud rozpustí a zvolí si nový“.

„Prosím ťa: Drž už raz aspoň chvíľu hubu!“

Na vyjadrenia Matoviča reagoval na sociálnej sieti aj bloger Radovan Bránik. Podľa jeho slov drzosť, s akou tu Matovič poučuje ľudí, čo sa mu skladajú na plat a ochranku o zodpovednosti a slobode bez nej a anarchii je niečo, čo sa len tak nevidí.

„Takže milý Igor, keď sa nabudúce zasa budeš mať chuť rozľútostiť nad nezodpovednosťou nás – obyčajných bezmenný más – tak si najprv dobre vyobzeraj fotky z tej slávnej svadby, na ktorej si sa producíroval s tebe podobnými a zvysoka ste srali na bezpečnosť a pravidlá a preboha ťa prosím: Drž už raz aspoň na chvíľu hubu!“

Igor Matovič svadba
Na snímke Igor Matovič a cca 150 hostí na svadbe poslanca Michala Šipo ša v auguste 2020 bez rúšok

„Fakt, toto je zúfalá prosba. Jednoducho prosím drž tu svoju nevymáchanú hubu a keď už to inak nejde, nechaj si aspoň na niekoľko dní ukradnúť mobil,“ dodal ostro Bránik.

„Nie je veľa vecí, ktoré môže premiér tvojho kalibru urobiť pre krajinu, zatiaľ čo ona pre teba robí naozaj veľa. Skús si to aspoň chvíľu vážiť, alebo to aspoň predstieraj.. ale fakt nám daj aspoň na chvíľu pokoj. Tri dni. Do pondelka. Dohoda? Lebo si chcem aspoň na chvíľu odpočinúť od nutkania dáviť, kedykoľvek sa mi dostane do zorného poľa ďalší moralizujúci megagýč, pri ktorom by aj Rytmusom namaľovaná selfie jeleňa v ruji na jesennej pastvine svietila ako maják nádeje, že nie všetko stratené,“ poprosil známy bloger premiéra.

Toto je skutočne výnimočný týždeň. Skoro až veľký; žiada sa ho ukončiť súbojom titanov mysle v kategórii “Kontakt s…

Uverejnil používateľ Radovan Bránik Piatok 25. septembra 2020

Nových 419 pozitívnych prípadov pribudlo z 5540 testov

Na Slovensku vo štvrtok (24. 9.) teda pribudlo 419 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 8048. Laboratóriá otestovali 5540 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 58 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva SR spresnilo, že pozitívne testovaných bolo 224 žien a 195 mužov, sú vo veku od jedného do 92 rokov.

Najviac pozitívnych testov bolo v okresoch Bratislava (54), Námestovo (45), Tvrdošín (26), Nové Zámky (19), Skalica (15), Trnava (15), Prievidza (14), Komárno (14), Spišská Nová Ves (13), Banská Bystrica (11), Košice (11), Prešov (10), Senec (10), Topoľčany (10), Trenčín (10), Dolný Kubín (9), Liptovský Mikuláš (9), Sabinov (8), Stará Ľubovňa (8), Humenné (7), Ilava (6), Nitra (6), Pezinok (6), Poprad (6), Bardejov (5), Senica (5) a Trebišov (5).

Štyri prípady boli v okresoch Snina a Žilina, po tri prípady v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Hlohovec, Malacky, Michalovce, Myjava, Partizánske, Sobrance a Žiar nad Hronom.

Po dva prípady mali okresy Čadca, Kežmarok, Martin, Šaľa a Žarnovica, jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Detva, Galanta, Levoča, Lučenec, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Zvolen.

V nemocniciach je hospitalizovaných 160 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 125 z nich. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12 pacientov.

Od začiatku vypuknutia ochorenia sa v krajine urobilo 433.848 laboratórnych testov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 41. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3971.

Tatiana Stará, Gabriel Gačko

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář