JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bloomberg: Nejbohatší země už dohodli objednávky na neexistující vakcíny proti Koronaviru, které nemusí být ani potom účinné!

Spojené státy, Velká Británie, Japonsko a Evropská unie se dohodly na nákupu 1,3 miliardy dávek vakcíny proti koronaviru, která se ještě musí vyvinout.

Bloomberg to uvedl s odkazem na studii analytické společnosti Airfinity. Podle agentury přístup však situace, kdy lídři bohatých zemí zajistí očkování především pro své obyvatelstvo, může mít hořký dopad na chudé země a prodloužení pandemie.
USA a Spojené království tak podepsaly dohodu se Sanofi a GlaxoSmithKline Plc, Japonsko – se společností Pfizer. Evropská unie je také „agresivně naladěna“ k zadávání veřejných zakázek, uvádí agentura, ale nestanoví, s kým evropské země podepsaly dohodu.Přestože účinnost vakcín proti novému typu virů dosud nebyla prokázána, značná část z nich již byla rezervována bohatými zeměmi a s největší pravděpodobností počet obchodů jen poroste. Analytici upozorňují, že dávky nemusí být dostačující pro 7,8 miliardy lidí a chudé státy budou „poslední v řadě“.

 

Podobná situace byla v roce 2009, kdy si bohaté země monopolizovaly dodávku vakcíny proti prasečí chřipce.

Koncem prosince loňského roku vypukla epidemie v čínském městě Wu-chan neznámé pneumonie. Jak se ukázalo, nový typ koronaviru se stal původcem choroby, později byla tato choroba oficiálně pojmenována COVID-19. 11. března ji Světová zdravotnická organizace označila za globální pandemii.

Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář