JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bod zlomu. Jak dlouho bude trvat, než karanténa COVID-19 vyvolá masové střety zoufalých občanů s policií a armádou? Kdy dramaticky stoupne počet sebevražd? Nová, šokující studie

SVĚT: Nová studie zjistila, že nadpoloviční většina občanů dosáhne svého “bodu zlomu” na začátku června, pokud budou trvat karanténní opatření proti COVID-19. V polovině června to bude 72% občanů. “Bod zlomu” znamená psychický stav, který povede k projevům neposlušnosti, nerespektování nařízení, nebo vážným úvahám o sebevraždě.

Průzkum společnosti Kelton Global byl proveden na vzorku 1 895 lidí mezi 3. a 6. dubnem. „V době provádění průzkumu již 16 % dotázaných uvedlo, že dosáhlo svého bodu zlomu. Tento počet vzrostl na 25 % během dalšího dotazování v následujících dvou týdnech,“ uvádí studie.

K “bodu zlomu” vede občany podle studie osamělost, hádky s manželem či manželkou, strach z běžných činností, jako je návštěva obchodu s potravinami, a neustálá úzkost.

Již 20% žen dosáhlo svého “bodu zlomu”, u mužů je to 12 %, podle studie společnosti Kelton Global, provedené v USA.

Epidemie, nebo iluze?

Stále více lidí pochybuje o oprávněnosti karanténních opatření a sílí hlasy odborníků, že je epidemie iluzí, jakou si fake news, postavenou zktresleném výkladu statistik.

Hlavním úkolem vlád zemí celého světa, tedy i České republiky, tedy hlavně bude udržet občany v klidu, a to za každou cenu, přičemž peníze budou patřit mezi vítané nástroje.

Nouzová opatření nemohou být odstraněna dříve, než k tomu vydá povolení Světová zdravotnická organizace (WHO).

WHO je pod plnou kontrolou Billa Gatese, který je také majitelem vakcín, nebo investuje jejich vývoj. Ten již varoval před uvolněním karanténních opatření a uvedl, že vakcína bude hotová zřejmě až za dva roky.

Lék horší, než nemoc

Stále více zdravotnických odborníků se obává, že devastace ekonomiky a dopad opatření na pacienty s jinými zdravotními problémy (včetně vyhýbání se nemocnicím), ve skutečnosti povede k většímu počtu úmrtí než COVID-19.

Tento stav zachycují i statistiky: Více než obětí COVID-19 je sebevražd (asi o třetinu), chřipky (4 x více), rakoviny (60 x více) a dalších. COVID-19 má celosvětově přibližně tolik obětí, kolik matek zemře při porodu.

“Naše zjištění poukazují na stále závažnější důsledky dopadů a kladou důraz na činnost politiků a organizací, které se snaží zvládnout COVID-19,” uvedl hlavní ředitel společnosti Kelton Global Dr. Martin Eichholz, který vedl průzkum v USA.

53 %: Raději umřu doma

Studie dále zjistila, že 62% Američanů se i po skončení karantény se bude kvůli obavě z nákazy bát návštěvy restaurace, nebo letět letadlem (62%). Více než polovina (53%) se bude bát nákazy při návštěvě nemocnice. 10 % se domnívá, že karanténa bude trvat věčně.

70%: Svět se nikdy nevrátí k normálu

K dosažení “bodu zlomu je podle průzkumu náchylnější mladší generace do 24 let. 59% dotázaných z této skupiny uvedlo, že očekávají dosažení bodu zlomu do měsíce, a 80% uvedlo, že zvládnou už jen další dva měsíce karantény. Třetina mladých do 24 let už teď říká, že “Už toho mají dost”, ve skupině nad 45 let je to oproti 22% lidí.

Mnoho lidí říká, že svět a země se nikdy nemusí vrátit k „normálu“, a tento průzkum tento názor podporuje. Ohromujících 75% uvedlo, že se letecká doprava nikdy nevrátí do stavu, který byl před karanténou. O sportovních akcích si to myslí 71%, podobně jsou na to kina (67%) a hotely (66%).

Pěkných 64% stále více zajímá o zdraví svých blízkých než o sebe samých, a 53% uvedlo, že jejich hlavní starostí je jejich osobní zdraví.

Odeslat komentář