JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Boris Johnson souhlasil s odkladem brexitu o tři měsíce

Řekl však, že je to proti jeho vůli a vyzval Evropskou unii, aby už Británii neposkytla žádný další odklad.

Britský premiér Boris Johnson souhlasil v pondělí s odkladem tzv. brexitu o tři měsíce, informovala agentura AP. Řekl však, že je to proti jeho vůli a vyzval Evropskou unii, aby už Británii neposkytla žádný další odklad.

Zbývající členské státy Evropské unie schválili v pondělí odklad odchodu Británie do 31. ledna 2020. Británie však může vystoupit z Unie i dříve.

Johnson předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi v listu oznámil, že rozhodnutí přijímá, uvedla agentura AFP. Britský premiér však dodal, že bude na členské země EU naléhat, aby dali jasně najevo, že po 31. lednu 2020 nebude možné už žádné další posunutí termínu brexitu.

Johnsonovi vyplývala z britských zákonů povinnost odeslat do Bruselu dopis s žádostí o odklad, protože členové britského parlamentu v 19. října odmítli v hlasování podpořit dohodu o podmínkách brexitu.

Johnson se chystá v pondělí večer předložit poslancům Dolní sněmovny britského parlamentu návrh, aby se předčasné volby v Británii konaly 12. prosince. Návrh však bude schválen pouze tehdy, pokud za něj budou hlasovat nejméně dvě třetiny poslanců.

Odeslat komentář