JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

BREITBART: Od soudního dvora EU se vymáhá rozsudek proti maďarské azylové politice

EU: Generální prokurátor pro Nejvyšší soud Evropské unie ve čtvrtek naléhal na soudní rozhodnutí, že Maďarsko porušuje zákony tohoto bloku o azylu, když si schválilo legislativu zužující možnost, aby žadatelé o azyl dostali mezinárodní ochranu.

Nezávazný nález generálního prokurátora Evropského soudního dvora Athanasiose Rantose prohlašuje, že ty dodatky k maďarskému azylovému zákonu z roku 2018, které zakazují žadatelům o azyl, kteří na cestě do Maďarska přišli přes bezpečné země, aby dostali mezinárodní ochranu, porušují právo EU.

„Zavedením uvedeného důvodu pro nevpuštění Maďarsko nedodržuje své povinnosti podle Procedurální směrnice,“ napsal Rantos s odkazem na azylové protokoly EU.

Názory generálních prokurátorů Evropský soudní dvůr, který později provede konečné rozhodnutí, často podpoří, ale ne vždy.

Výkonná složka tohoto bloku Evropská komise pohnala tento případ před tento soud jako součást kázeňského řízení, které proti Maďarsku, které zahájila roku 2018 kvůli nedodržování azylového práva.

Rantos rovněž od soudu chce, aby rozhodl, že maďarský zákon o potlačení činnosti organizací a lidí, kteří poskytují žadatelům o azyl právní pomoc, porušuje právo EU. Tato legislativa známá také jako zákon „Stop Soros“ je dodatkem maďarského trestního zákoníku, který hrozí pomocným pracovníkům a obhájcům lidských práv pracujícím s žadateli o azyl až ročním vězením. Roku 2018 ji schválil maďarský parlament.

Tento zákon je pojmenován po maďarsko-americkém filantropovi (tj. česky dobrodějovi) Georgi Sorosovi, tj. po prodemokratickém bojovníkovi, na kterého maďarská vláda už dlouho útočí.

Maďarská pravicová vláda je rozhodným odpůrcem imigrace a její zacházení s migranty vyvolalo časté konflikty se zbývajícími 27 národy EU. Loni tato země uzavřela své tranzitní zóny, tj. uzavřené oblasti kolem jižní hranice se Srbskem používané k zadržování žadatelů o azyl po dobu, kdy se rozhodovalo o jejich žádosti o azyl, když Evropský soudní dvůr rozhodl, že se to rovná vazbě a tudíž to porušuje právo EU.

Minulý měsíc agentura kontroly hranic EU Frontex v Maďarsku suspendovala své operace, když se maďarská vláda v Budapešti nepodřídila prosincovému rozhodnutí Evropského soudu, které Maďarsku nařizovalo, aby udělovalo žadatelům o azyl ochranu, jak se to vyžaduje ze zákona, a přestalo je vracet do Srbska.

Ministerský předseda této země Viktor Orbán tvrdí, že se snaží ochránit maďarskou konzervativně křesťanskou identitu a bránit Evropu před imigrací ze Středního východu a Afriky.

 

Zdroj: https://www.reformy.cz/

Odeslat komentář