JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Britové jsou značně pobouřeni výzvami k udávání porušitelů nového pravidla zakazujícího více než šest lidí pohromadě: „Jako udavači Stasi“

VELKÁ BRITÁNIE: Britský ministr pro právo a pořádek Keith Malthouse vyzval občany, aby hlásili na policii, pokud si všimnou porušení nového pravidla zakazujícího více než šest lidí pohromadě.

Jak napsal The Evening Standard za tato slova ministr sklidil ostrou kritiku: politička ze Strany zelených Jennifer Jonesová vyzvala „nepodporovat lynčování“, a poslanec jedné z londýnských čtvrtí Mark Baines poznamenal, že žádat lidi, aby informovali o svých sousedech, je hloupost.

Navzdory stížnostem, že taková opatření zničí vánoční svátky, ve Velké Británii vstoupil v platnost zákaz shromažďování více než šesti lidí, uvedl The Evening Standard. Ministr pro právo a pořádek Keith Malthouse vyzval občany, aby zavolali policii, pokud uvidí své sousedy, shromážděné ve skupině o počtu sedmi a více.

Jak noviny uvedly, za porušení pravidel hrozí pokuta od 100 liber. Bývalý soudce britského nejvyššího soudu Jonathan Sumption nový zákon zkritizoval a označil jej za „nevymahatelný“. Sumption uvedl, že k realizaci bude zapotřebí síť „udavačů a informátorů“, jako měla Stasi (bývalá nechvalně známí východoněmecká tajná policie – pozn. red.).

Malthouse však nová pravidla hájil s tím, že během karantény počet zpráv na policii prudce vzrostl. Multhouse poznamenal, že lidé by měli mít tuto možnost, a také vyjádřil přesvědčení, že většina lidí bude dodržovat pravidla, vzhledem k tomu, že předchozí omezení byla přísnější.

Britská politička Strany zelených Jennifer Jonesová označila Multhouseova slova za „směšná“ a požádala „nepodporovat lynčování“. Poslanec jedné z londýnských čtvrtí Mark Baines zároveň uvedl, že pochybuje o tom, že by mnoho obyvatel „bouchalo“ na své sousedy. „Chápu pravidlo zakazující shromažďování více než šesti lidí, protože jde o životy lidí. Žádat lidi, aby donášeli na sousedy, kteří mají ve své zahradě osm lidí, je však hloupost, plýtvání prostředky, které zničí sociální soudržnost.“

Překlad: prvnizpravy.cz

Odeslat komentář