Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
UK: Podle současné vládnoucí ideologie je pohlaví jen konstrukt, takže muž může být těhotný a žena může mít penis. Vždy údajně záleží na tom, co má kdo v hlavě, tedy jak se cítí. A kdo se nevejde do stávajících „tabulek,“ ten si může najít to správné pohlaví v seznamu již více než 100 genderových identit.
Velká Británie po nástupu silně progresivistické vlády začíná nabíhat nejen na drakonickou cenzuru a zatýkání svých oponentů, ale myslí také na „genderově zmatené“ jedince.
Na všech pracovištích, kde se provádí rentgeny, se tedy musí personál ptát na to, zda nejsou těhotní, také muže. Na některých „pokrokovějších“ pracovištích tak již nějakou dobu konali, nicméně nyní by toto nařízení měli dodržovat všude, což samozřejmě nezaznamenalo příliš příznivý ohlas.
Nové pokyny britského zdravotnického úřadu (NHS) vyvolaly velkou debatu poté, co se několik nemocnic začalo ptát všech pacientů, včetně mužů, zda jsou těhotní, než podstoupí rentgenové vyšetření.
Rozhodnutí se setkalo s kritikou i zmatkem, ale údajně je zaměřeno na ochranu plodů před potenciálně nebezpečným zářením.
Na pozadí nových směrnic je mimo jiné údajný incident, kdy těhotná transgender osoba, narozená jako biologická žena, která však tvrdí, že je muž, podstoupila rentgenové vyšetření, aniž by si byla vědoma rizik pro plod, uvádí The Standard.
V reakci na to Společnost rentgenologů (Society of Radiographers, SoR) nedávno zavedla „inkluzivní“ politiku, v jejímž rámci jsou všichni pacienti ve věku od 12 do 55 let požádáni, aby zveřejnili, zda jsou těhotní, bez ohledu na „genderovou identitu.“
Mluvčí Walton Centre NHS Trust v Liverpoolu vysvětluje, že se jedná o „nejméně rušivý způsob, jak zajistit, že je bezpečné provést vyšetření“ a zdůrazňuje, že radiace může být škodlivá pro plody v děloze.
„Vzhledem k tomu, že je nemožné, aby někdo mužského pohlaví otěhotněl, není důvod ptát se mužů, zda mohou být těhotní… Navrhované směrnice pro rentgenová vyšetření kalí vody tím, že zahrnují takzvané intersexuální stavy,“ řekla Dr. Louise Irvineová pro The Telegraph.
Kritici oprávněně tvrdí, že tato politika vytváří zbytečný zmatek a stres, zejména pro zranitelné pacienty. Jiní pacienti jsou politicky korektními otázkami podrážděni.
Kat Barberová, zástupkyně kampaňové skupiny Sex Not Gender Nurses and Midwives, uvedla: „Nemusíme se ptát každého pacienta, zda je těhotný. Musíme se zeptat žen.“
Zdůrazňuje důležitost rozlišování mezi genderem a vnímanou genderovou identitou v lékařském kontextu.
Kromě toho se uvádí, že řada mužských pacientů reagovala na novou politiku silně negativně.
Jeden pacient, který musel po určitou dobu podstupovat každodenní vyšetření, prý po opakovaných otázkách o těhotenství začal pochybovat o své vlastní identitě.
Jiný pacient, který byl v plánu akutní léčby rakoviny, údajně odešel z vyšetření ve vzteku poté, co mu byly položeny tyto nesmyslné otázky.
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi