JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Britští poslanci schválili dodatek k dohodě o brexite

Londýn 19. října – Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu schválili v sobotu dodatek k dohodě s Evropskou unií o tzv. brexite, který zdrží schvalování samotné dohody. Informoval o tom zpravodajský portál Sky News.

Na základě dodatku parlament vyjadřuje dohodě o brexite pouze předběžnou podporu a definitivně ji nepodpoří, dokud nebude schválena legislativa o její zapracování do britského práva.

Zákonodárný sbor hlasoval o dodatku nezávislého poslance Olivera Letwina k příslušnému vládnímu návrhu v úvodní části sobotního zasedání, které se koná mimořádné v tento den týdne poprvé za poslední desetiletí. Podle původních očekávání měli poslanci hlasovat přímo o dohodě o odchodu Británie z Evropské unie, jejíž revidovanou podobu vyjednal premiér Boris Johnson s Bruselem v uplynulých dnech.

Dolní sněmovna Letwinov dodatek schválila v těsném poměru 322 ku 306 hlasem.

Na základě dodatku parlament vyjadřuje dohodě o brexite pouze předběžnou podporu a definitivně ji nepodpoří, dokud nebude schválena legislativa o její zapracování do britského práva. Znamená to, že poslanci už v sobotu o dohodě nebudou dále hlasovat, přestože jde o poslední termín, stanovený dříve schváleným zákonem. Ten Johnsonovi v takovém případě přikazuje požádat o další odklad brexitu, dosud naplánovaného na 31. října.

Odeslat komentář