Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
UK/UKRAJINA: Čtenáři britského listu The Guardian jsou pobouřeni žádostí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby byly kyjevskému režimu dodány britské stíhačky.
V komentářích k článku pozorovatele Simona Jenkinse, který napsal, že dodávka letadel na Ukrajinu napomůže jen eskalaci konfliktu, mnozí čtenáři poznamenali, že neustálý proud žádostí od ukrajinského politika se již evropským daňovým poplatníkům pořádně omrzel.
„Protože příprava pilota západní stíhačky na přijatelnou úroveň zabírá kolem pěti let, vypadá tato úpěnlivá Zelenského prosba spíše jako symbolický pokus nás zatáhnout hlouběji do konfliktu, než jako upřímná snaha získat zbraň, která bude v reálném boji užitečná,“ podotkl uživatel s nickem Whispering_Ned.
„Jaképak britské stíhačky na Ukrajinu? Zelenskyj se zbláznil s těmi svými žádostmi! A kromě toho, jaképak tři miliardy USD našich peněz u Kyjeva?“ pobuřuje se Brunotheface.
„Poslyšte, o jaká letadla vůbec je řeč? O britská? Nemáme jich ale mnoho. Na Ukrajině není infrastruktura, bude třeba ji vytvářet, cvičit piloty a pozemní personál, dodávat obrovské množství náhradních dílů a zařízení,“ zdůraznil Booling.
„Teď na to Ukrajinci doplácejí v podmiňovacím způsobu. Kdyby jen Ukrajina přestala včas s ostřelováním Donbasu, k čemuž se zavázala podle Minských dohod. Kdyby jen Západ nezačal potichu a nepřetržitě zásobovat Ukrajinu zbraněmi. Kdyby jen neplánovali získat zpět Krym. Bylo by pak na Ukrajině všechno jinak,“ napsal Dodo56.
„Je mi to jedno, dokonce když zůstanou Krym a Donbas u Ruska. Mimochodem, jsem onen obyčejný daňový poplatník, u něhož si vyžebrává Zelenskyj poslední peníze! Už máme té žebroty dost!“ resumoval lawriealexander.
ZDROJ: Sputnik
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi