JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Brusel koupil od firmy AstraZeneca dalších 300 milionů dávek neexistující vakcíny proti koronaviru. Ale ne jen pro EU. Občané EU se poskládají na cokoliv a komukoliv, jak si papaláši zamanou.

EU: Evropská komise získala dalších 300 milionů dávek jedné z teprve vyvíjených vakcín proti koronaviru. Brusel se dohodl s britskou farmaceutickou firmou AstraZeneca. Evropská komise předběžně počítá s nákupem 800 milionů dávek vakcíny, které budou moci využívat vedle zemí EU také obyvatelé chudších zemí.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová k tomu podotkla, že „intenzivní jednání komise přinášejí další výsledky“.

Smlouva s britskou firmou poskytne komisi vedle zmíněného počtu vakcín předkupní právo na dalších 100 milionů dávek.

EK už koncem července letošního roku informovala, že uzavřela úvodní fázi jednání se společností Sanofi-GSK, od které chce zakoupit 300 milionů dávek.

Ve čtvrtek Brusel předjednal s americkou firmou Johnson & Johnson koupi 200 milionů dávek s předkupním právem na dalších 200 milionů.

Oficiální dohody však zatím nebyly podepsány.

Členské země EU si budou moci prostřednictvím společných nákupů zajistit vakcíny v případě, že látky projdou klinickými zkouškami, které prověří jejich účinnost a bezpečnost.

Jako první na světě oznámilo schválení koronavirové vakcíny Rusko. Existují však pochybnosti, jelikož tato ruská vakcína „Sputnik V“ byla vyrobena v krátkém čase a zřejmě nebyla testována na dostatečném množství lidí.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář