Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: EU od počátku migrační krize roku 2015 proti Maďarsku zahajuje už páté kázeňské řízení
Evropská komise, tj. výkonná složka Evropské unie, koncem minulého týdne oznámila, že zahajuje kázeňské řízení proti Maďarsku za jeho údajné porušení azylového práva EU.
V pátek poslal Brusel maďarské vládě formální oznámení, které tvrdí, že nové azylové postupy přijaté Budapeští v reakci na pandemii COVID-19, jsou „v rozporu s unijním právem.“
Podle nových azylových procedur, které v květnu zavedla vláda ministerského předsedy Viktora Orbána, musí lidé s občanstvím mimo EU, kteří si přejí v Maďarsku požádat o azyl, to nejdříve udělat na maďarské ambasádě mimo EU a dostat speciální povolení k vstupu.
Výkonný orgán Evropské unie, „tato pravidla považuje za nezákonné omezení přístupu k azylovému řízení, jelikož to vylučuje lidi, kteří už jsou na maďarském území, včetně těch na hranici, aby tam požádali o mezinárodní ochranu.“
Toto kázeňské řízení oznámené minulý týden je od roku 2015 proti Maďarsku už pátým, kterému bude podrobeno, uvádí Maďarská Helsinská komise, tj. levicová neziskovka. Na jaře tato neziskovka tvrdila, že nové vládní azylové předpisy jsou „hyenistickým porušením“ evropského práva.
Francouzský europoslanec Nicholas Bay poukazuje na nebezpečí nekontrolované imigrace pomocí mapy trasy podstoupené tuniským podezřelým z teroristického útoku na kostel v Nice.
MEP Nicholas Bay
Francouzský europoslanec a generální tajemník strany Národní obroda Nicolas Bay v reakci na oznámení evropské exekutivy referoval na Facebooku o kázeňském řízení EU proti Maďarsku slovy: „Ač je laxnost k migraci zjevně příčinou číslo jedna v islamistickém útoku v Nice, tak se Komise rozhodla udeřit proti jedné z mála evropských zemí, které se imigraci postavily pevně a chrání svůj lid!“
Tento francouzský europoslanec rovněž na sociální média vystavil obrázek migrační trasy podstoupené tuniským podezřelým z teroristického útoku na kostel v Nice. Bay u tohoto obrázku napsal: „Zde je trasa teroristy z Nice. Kontrolovat hranice není útěk. Kontrola hranic by mohla zachránit životy Vincenta, Simone a té 70leté ženy.“
Překlad: reformy.cz
Zdroj: https://rmx.news/