JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Brutální teroristický útok po demonstraci Black Lives Matter. Africký Libyjský muslim zavraždil nožem tři lidi v anglickém Readingu, další dva jsou v kritickém stavu. Welcome refugees!

VELKÁ BRITÁNIE: Policejní správa pro region údolí Temže potvrdila smrt tří lidí v důsledku útoku muže vyzbrojeného nožem v britském Readingu, tři další lidi utrpěli vážná zranění.

K incidentu došlo v sobotu večer v městském parku.

Incident není zatím považován za teroristický útok, avšak vyšetřování se účastní také příslušníci protiteroristické policie.

https://twitter.com/i/status/1274433295426748417

Policejní správa potvrdila rovněž fakt zadržení 25letého podezřelého obyvatele Readingu. Místní média předtím informovala, že pochází z Libye.

Policie potvrdila, že útok nesouvisí s mítinkem na ochranu práv obyvatelstva s tmavou pletí Black Lives Matter, který skončil tři hodiny předtím.

Místní úřady požádaly obyvatele, aby nenavštěvovali střed města. Britská ministryně vnitra Priti Patelová vyslovila v souvislosti s incidentem obavy, premiér Boris Johnson vyslovil soustrast postiženým a poděkoval policii za rychlou reakci.

V Readingu, který se nachází přibližně 65 km na západ od Londýna, mají asi 350 tisíc obyvatel. V sobotu se tam konaly, stejně jako v mnoha jiných britských městech, tradiční pochody na podporu práv obyvatel s tmavou pletí. Všechny skončily pokojně a bez vážných incidentů.

Odeslat komentář