JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bude Gréta upálena jako čarodějnice? Vědci: Klimatická krize neexistuje

Žádná klimatická krize podle vědeckých signatářů Evropské klimatické deklarace neexistuje. Na tento zajímavý závěr více než pětistovky odborníků v pondělí 11. listopadu upozornil poslanec Radim Fiala. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Žádná „klimatická nouze“ neexistuje a světová hysterie je proto zbytečná, jsou si jisti signatáři takzvané Evropské klimatické deklarace. Petici adresovanou generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guteressovi podepsalo více než 500 vědců a profesionálů ze čtrnácti zemí, kteří se zabývají klimatem.

„Klimatické modely, na kterých jsou založeny katastrofické vize, předpovídají mnohem větší oteplování, než odpovídá realitě,“ upozorňuje Evropská klimatická deklarace.

Uvádí se, že petici zorganizoval nizozemský profesor geofyziky Guus Berkhout, jehož cílem je, aby v debatě o klimatu bylo slyšet více názorů, nikoli jen ty alarmistické.

Vliv skleníkových plynů na oteplování je dle vědců přeceňován a klimatická změna nezpůsobuje extrémní projevy počasí. „Neexistují žádné statistické důkazy o tom, že globální oteplování zesiluje hurikány, záplavy, sucha a podobné přírodní katastrofy nebo je činí častějšími,“ míní vědci.

„Greta Thunbergová pořád říká, že by politici měli naslouchat vědcům. Podle její představy ale jen těm, kteří vyhovují její klimatické hysterii. Musíme zastavit fanatiky, nebo nás zničí,“ reagoval na věc varovně Radim Fiala.

„Žádáme vás, abyste se řídili klimatickou politikou založenou na vědě – v zájmu těch, kdo jsou poškozováni nákladnými, ale zbytečnými pokusy o omezování skleníkových plynů,“ píše se v prohlášení.

Pokud však jde o samotnou petice, není žádnou novinkou. Již v červnu roku 1992 byl publikován takzvaný Heidelbergský apel, v němž exředitel americké Satelitní služby pro výzkum počasí a klimatolog Fred Singer varoval před Summitem Země, který v Rio de Janeiru chystalo OSN. Uváděl, že tvrzení o lidmi způsobeném globálním oteplování stojí na pseudovědeckých argumentech a nerelevantních datech. Heidelbergský apel tehdy podepsalo 4000 vědců, mezi kterými bylo i 72 nositelů Nobelových cen.

Odeslat komentář