JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Budeme mať kvôli Matovičovým kšeftom a strachu z nasra*ých občanov NÚDZOVÝ STAV NAVŽDY? Vláda podľa oficiálneho dokumentu chce predlžovať núdzový stav, až kým nebude zaočkovaných 60 až 80 % populácie!

SLOVENSKO: Chcú vládnuť v núdzovom stave až do volieb? V oficiálnom návrhu o predĺžení núdzového stavu, ktorý vláda predložila do parlamentu, sa píše, že núdzového stavu sa zbavíme, až keď bude na Slovensku zaočkovanosť na úrovni 60 až 80% populácie

Zmenili zákon o núdzovom stave

Pôvodne mohol byť núdzový stav vyhlásený len na určité obmedzené obdobie. Vláda Igora Matoviča však aj za pomoci pozitívne testovaných poslancov zmenila ústavný zákon tak, že núdzový stav môže byť predlžovaný prakticky do nekonečna.

A vláda to samozrejme využíva. O ďalšom predĺžení núdzového stavu budú rokovať poslanci parlamentu už dnes. Neustále predlžovanie núdzového stavu však vyvoláva viaceré podozrenia. Dá sa totiž veľmi ľahko zneužívať na politické účely.

 

Môžu byť obmedzované ľudské práva a slobody

V núdzovom stave sú totiž obmedzené základné ľudské a politické práva ako napríklad právo na verejné zhromaždenia – zákaz protestov, či zákaz vychádzania, čo prakticky znemožňuje zber podpisov pod petíciu – napríklad na referendum o predčasných voľbách.

Vláda si zároveň núdzovým stavom zabezpečuje aj to, že pri štátnych zákazkách nemusí organizovať verejné súťaže, ale môže robiť obchody priamo s vybranými firmami.

Koniec núdzového stavu až pri zaočkovanosti 60 až 80% populácie

V aktuálnom návrhu vlády o predĺžení núdzového stavu, ktorý musí schváliť parlament, sa objavila jedna zásadná a šokujúcia informácia o tom, dokedy chce vláda opakovane predĺžovať núdzový stav:

„Jediná cesta von, a teda aj mapa k tomu, kedy sa konečne zbavíme predĺženia núdzových stavov, je level zaočkovanosti. Kolektívnu imunitu dosiahneme približne pri zaočkovaní 60 – 80% populácie. Konečná hladina závisí aj od toho, aké varianty sa dovtedy vyvinú a aká bude konečná efektivita vakcín. Až po dosiahnutí kolektívnej imunity môžeme hovoriť o návrate do normálu, keď už núdzový stav nebude potrebný.“

Vzhľadom na prieskumy verejnej mienky, ktoré ukazujú, že zaočkovať sa chce reálne len okolo 40% ľudí sa zdá byť táto vládna méta nesplniteľná. Je teda dosť možné, že vláda pod zámienkou, že na Slovensku je nedostatočná zaočkovanosť, bude vládnuť v núdzovom stave prakticky celé vládne obdobie, až do nových volieb.

 

Opozičníci predlžovanie núdzového stavu kritizujú

Podľa poslanca NR SR Tomáša Tarabu (Život -národná strana) je jediným riešením referendum a následné predčasné voľby:

„Pokiaľ sa nezaočkuje 80% populácie, vláda chce udržiavať na Slovensku núdzový stav. Toto sa uvádza v dokumente, ktorý predložila vláda na schôdzu parlamentu, k hlasovaniu o núdzovom stave. Takže oni idú vydierať celý národ: ak sa nezaočkujete vrátane Vaších detí, tak my budeme porušovať Vaše ľudské práva, slobody a budeme zákazky bez verejnej súťaže. Toto nám odkázala vláda, my jej môžeme len odkázať #referendum2021,“ napísal Taraba na sociánej sieti.

Predseda strany SMER-SD, Robert Fico tvrdí, že Matovič sa bojí demonštrácií:

„Oni sa naozaj zbláznili… Viete, čo to znamená? Že núdzový stav bude v podstate stále. Ak to takto rátame, najbližšie 2 -3 roky, pri tomto tempe očkovania, ktoré tu máme. Čiže zdá sa, že vo vládnej koalícii prevláda predstava, že celé vládne obdobie prežijú v núdzovom stave. A viete, načo potrebujú núdzový stav. Potrebujú ho na to, aby obmedzovali ľudské práva. Boja sa, povedal to minister Krajčí v decembri, že sa báli protestov a zhromaždení. Matovič sa bojí demonštrácií pred vlastným domom.“

Poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD) v relácii Téma dňa v televízii TA3 vyhlásil, že vláda chce v núdzovom stave vládnuť dlhé roky:

„Čo ma najviac desí na tom návrhu schválenia núdzového stavu, ktorý vláda predložila do parlamentu, je jedna veta, ktorá znie, že núdzový stav na Slovensku bude možné zrušiť až keď bude level zaočkovania na Slovensku 60 až 80%. Dnes máme asi 6%. Vyrátajte si, koľko tu chcú mať ten núdzový stav. To sú roky, ak nie desaťročia, pretože máme len 40% ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať. Tak buď ich znásilnia, a budú ich chcieť zaočkovať nasilu, alebo potom tu budeme mať núdzový stav, ktorý naozaj je istým synonymom pre totalitárne zriadenie. Lebo tu nefungujú zakladné ľudské práva a slobody a demokracia.“

 

Vládny poslanec: Bude to trvať len mesiace, možno celý tento rok

Blahovi však oponoval vládny poslanec za OĽaNO, Milan Vetrák, ktorý tvrdí, že núdzový stav bude trvať len pár mesiacov:

„To je znovu strašenie a zavádzanie verejnosti. Tam v tom materiáli to je predpoklad. Pretože predpoklad platí vždy, pretože akékoľvek očkovanie funguje až nad určitú mieru zaočkovania … Určite to nebudú roky. Ja to neviem odhadnúť, nie som zdravotník, ale nebudú to roky, budú to mesiace, možno to bude celý tento rok.“

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk

Odeslat komentář