JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

BÝVALÝ PŘEDSEDA KNESSETU AVRAHAM BURG SE ZŘEKL ŽIDOVSKÉ NÁRODNOSTI! Už nechce být příslušníkem homofobního nacionalisticko-fašistického národa. Nyní, jak to vysvětlit židovi Zemanovi, židovi Babišovi a českému poslaneckému Knessetu

IZRAEL: Bývalý předseda izraelského Knessetu Avraham Burg se u soudu v Jeruzalémě místopřísežně zřekl židovské národnosti. V prohlášení uvedl, že příslušnost k židovské komunitě v Izraeli se rovná „příslušnosti ke skupině pánů“. Zprávu přinesl Middle East Monitor.

V prohlášení pro list Haaretz  Burg píše, že svědomí mu nedovoluje identifikovat  se  s izraelským národem.

Bývalý předseda parlamentu, který byl také dočasným prezidentem Státu Izrael, vyjádřil svůj nesouhlas se zákonem o národním státu.

„Význam tohoto zákona spočívá v tom, že nežidovský občan Izraele bude trpět nižším statusem podobným tomu, jakým trpěly Židé po nespočetné generace. To, co pro nás bylo nechutné, nyní děláme našim nežidovským občanům,“ uvedl Burg.

Vysvětlil, že jeho rozhodnutí odmítnout židovskou národnost bylo nezbytné a logické. „Ptám se sám sebe, co by měl dělat občan, který není spokojen se zákonem,“ říká. „Nejedná se o nějaký dopravní zákon – pro mě je tento zákon změnou definice mé existence,“ prohlašuje Avraham Burg.

Zdroj: http://vasevec.parlamentnilisty.cz

Odeslat komentář