JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bývalý premiér Ján Čarnogurský: Pellegrini si potreboval získať priazeň američanov

SLOVENSKO: Ján Čarnogurský: Vakcína Sputnik V zatiaľ vo svete vrátane Slovenska pôsobí viac ako lakmusový papierik na politiku než proti Covidu-19.

Vakcína Sputnik V zatiaľ vo svete vrátane Slovenska pôsobí viac ako lakmusový papierik na politiku než proti covidu-19. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa vyjadril proti používaniu Sputniku na Slovensku. Inak by to bolo divné, podľa prieskumov okolo 500 tisíc Slovákov by dalo prednosť Sputniku, predseda politickej strany by sa nemal vyjadrovať proti vakcíne a prípadne sa dotknúť jej prívržencov. Ale kto sa vyjadrí proti Sputniku, získa priazeň Američanov. Peli si asi spočítal, že na Slovensku potrebuje priazeň Američanov, aby sa mohol stať predsedom vlády tak Sputnik musel ísť bokom.

Na internetovom portále Postoj je rozhovor so šéfom Imuna Šarišské Michaľany Jurajom Kamarásom. Hovorí, že kontrola vakcíny v Maďarsku už nič nové neprinesie a vláda prejavuje veľkú nerozhodnosť, keď nepovoľuje používanie vakcíny. Nuž tak to je. Nechcem si predstaviť, čo by bolo so Slovenskom, keby táto vláda mala riešiť naozaj vážny a dramatický problém Slovenska.

Zaznievajú hlasy s odvolávkou na Brazíliu, kde zrušili objednávku na Sputnik V pre jeho údajné nedostatky. Brazília tiež dokazuje, že v niektorých krajinách Sputnik je viac o politike než o zdravotníctve. Brazília je prezidentská republika a brazílsky prezident Jair Bolsonaro je veľmi opretý o Američanov. Teda Brazília odmietla Sputnik. Zato druhá najväčšia juhoamerická krajina Argentína používa Sputnik a aj argentínsky prezident Alberto Fernández, ktorý použil Sputnik, ale potom dostal covid, sa už vyliečil.

České náhle zistenie po siedmych rokoch, že výbuch vo Vrbeticiach spôsobili ruskí agenti vyvolal výbuch rusofóbie v našich médiách aj u niektorých vládnych činiteľov. Slovensko-ruská spoločnosť chce vyslať iný signál o Slovensku, najmä teraz v máji, na výročie oslobodenia. Vystavili sme na verejnosť billboardy s vyjadrením vďaky za oslobodenie a že nechceme vojnu s Ruskom. Billboardy pokrývajú celé Slovensko a budú vystavené celý máj.

 

Zdroj: https://www.extraplus.sk

Odeslat komentář