JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Bývalý premiér SR Ján Čarnogurský: „Väčšina Slovákov sa vyjadrila, že tu žiadnych amerických vojakov mať nechce.“

SLOVENSKO/USA: Bývalý premiér SR, minister vnútra a minister spravodlivosti Ján Čarnogurský poskytol rozhovor, v ktorom okomentoval ako súčasnú slovenskú politiku, tak aktuálnu situáciu v Spojených štátoch amerických. Okrem súčasných nepokojov v USA ale prišla reč aj na výstavbu amerických základní na Slovensku. Čo dotyčný vyhlásil?

Jednou z tém obsiahleho rozhovoru sa stala politika súčasnej vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Niektorí si totiž stoja za tým, že tento kabinet vydrží pohromade maximálne pol roka. K tomu Čarnogurský uviedol, že túto možnosť samozrejme nevylučuje, ale dodal, že Slováci boli v posledných týždňoch svedkami toho, že aj keď prišli akékoľvek problémy, tak sa ministri za OĽaNO navzájom podržali a konali aj v duchu koalície.

„A ak mám byť úprimný, ja osobne si hlavne neželám, aby táto vláda padla! Premiérovi Matovičovi sa podľa môjho názoru darí zatiaľ veľmi dobre a OĽaNO ako hlavná vládnúca strana, napriek všetkej kritike o nesúrodosti a nekonzistentnosti, vystupuje ako jeden blok,“ zastal sa súčasného predsedu vlády.

To však ale neznamená, že by dotyčný nemal žiadne výhrady voči Matovičovmu kabinetu. Uviedol, že napríklad zásadne nesúhlasí so súčasnou politikou ministerstva obrany, ktoré by na Slovensku za každú cenu chcelo postaviť a čo najskôr sprevádzkovať americké základne.

„Ale nie som s tým názorom sám, pretože väčšina Slovákov je evidentne skôr proti tomu – a tu sa tiež mimochodom ukazuje Igor Matovič ako dobrý politik, ktorý načúva hlasu ľudu a žiadne americké základne, aspoň zatiaľ, jednoducho ministrovi obrany nepovolil,“ uviedol bývalý premiér.

USA a vojenské základne

V súvislosti s tým prišla reč aj na Spojené štáty a tému stavby amerických základní na Slovensku.

Čarnogurský prezradil, že ak sa hovorí o spomínaných základniach, potom to podľa realizovaných prieskumov skutočne vyznieva horšie pre Američanov. A dôvod je jasný. „Väčšina Slovákov sa vyjadrila, že tu žiadnych amerických vojakov jednoducho a dobre mať nechce,“ uviedol.

Avšak, USA teraz majú celkom iné problémy, a to s masovými nepokojmi. Skoro ako by sa zdalo, že práve tam začína určitý rozpad celého toho západného systému … Na to dotyčný reagoval nasledovne:

„Tak Rusi to hovoria už dlhšiu dobu, že je veľkým paradoxom ako celá tá západná civilizácia, ktorá vládla svetu posledných 500 rokov prakticky od objavenia Ameriky, v tejto chvíli zrazu vymetá polia. Samozrejme, že zo strany Rusov je to dlhodobo, ako sa hovorí, želanie, ktoré je otcom myšlienky, ale aktuálne je veľmi blízko realite.“

To sa podľa neho prejavuje tým spôsobom, že napríklad americkí liberáli sú absolútne bezohľadní voči vlastnej krajine, pretože prostredníctvom jej krachu chcú zničiť prezidenta Donalda Trumpa. A nič ďalšie už ich vlastne nezaujíma, myslí si politik.

„Veď sa stačí pozrieť na zábery zo spravodajstva alebo na niektoré internetové videá. Napríklad ja som nedávno videl ako biela americká žena uprostred ulice bozkáva nohy černošskému chlapovi, ktorý, mimochodom, vyzeral na poriadneho grázla – a všetci chodia okolo nich,“ uviedol jeden príklad.

Podľa Čarnogurského je takéto správanie, pri všetkej úcte, jednoducho strašné.

„A takí ľudia, chcú poraziť Rusko? Veď v Rusku by sa niečo podobné predsa nemohlo vôbec stať! Takže zvoliť si momentálne Ameriku ako strategického spojenca, to je ten najväčší omyl, ktorý môžeme urobiť!“ zdôraznil záverom.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář