JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čaputová s Jourovou chcú rozvrátiť V4

Bývalý europoslanec za ODS Ivo Strejček v rozhovore pre portál ParlamentníListy.cz uviedol, ako rezonančné rozhodnutie štátneho zástupcu Jaroslava Šarocha o zastavení trestného stíhania premiéra Andreja Babiša ovplyvní ďalšie protesty Milióna chvíľok. Zároveň sa vyslovil ku kandidatúre Věry Jourovej na post podpredsedníčky Európskej komisie

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Strejček popísal súčasnú situáciu, v ktorej sa ocitli aktivisti hnutia Milión chvíľok pre demokraciu. Zdôraznil pritom, že ich hlavná požiadavka, ktorou bolo Česko bez trestne stíhaného premiéra, sa splnila. Podľa neho sa tak dostali do prekérnej situácie.

Najprv zvolávali demonštrácie na podporu nezávislosti českej justície, proti ministerke spravodlivosti Benešovej, proti Babišovi aj prezidentovi Zemanovi a teraz, keď si prokurátor a jeho nadriadení počínajú zjavne úplne nezávisle, bude musieť Milión chvíľok asi zvolať demonštrácie, že takto nezávislú nezávislosť si predsa len nepredstavovali,uviedol politik s tým, že ale nemá strach o náplň ich aktivít, pretože podľa neho určite nájdu nové témy.

Dodal tiež, že si želá, aby sa chvíľkari zmierili s rozhodnutím štátneho zástupcu a dali českej spoločnosti už konečne pokoj.

Ďalej sa Strejček dotkol správy o vymenovaní Věry Jourovej podpredsedníčkou Európskej komisie pre kontrolu dodržiavania hodnôt Európskej únie a pre transparentnosť. Podľa neho sú šance na to, že politička pre Čechov získa silné ekonomické portfólio, ako povedal premiér Babiš, nadsadené.

Totiž každý, kto sa stane eurokomisárom, musí povinne zabudnúť, z ktorej členskej krajiny pochádza, uviedol a doplnil, že predstava o nejakom silnom portfóliu vhodnom pre Českú republiku je nezmyselná.

Politik tiež vyjadril pochybnosti o tom, akým európskym hodnotám sa bude Jourová presne venovať.

Aké to vôbec hodnoty? Aby sme každý z nás produkovali menej CO2? Aby sme si do bytu pribrali pár migrantov, ktoré nám z Nemecka povinne prerozdelia? Aby sme si zvykli na to, že rodina nie je otecko a mamička? Že sa spoločnosť prestane deliť na mužov a ženy? Že máme umierať hrôzou z “klimatickej núdze a klaňať sa akejsi blúznivej Švédke? Že máme hodiť do kanála kľúče od našich áut a jazdiť na kolobežkách?” pýta sa.

Na otázku, čím bude Věra Jourová na novej pozícii prínosná Čechom, Strejček odpovedal, že absolútne ničím.

Zmizne v onej ohromnej presklenej budove Európskej komisie v Bruseli a bude nám odtiaľ sem tam posielať povýšené výstrahy európskych morálnych gigantov. Českej republike bude svedomitým plnením svojej úlohy len škodiť,vysvetlil svoj postoj, a tiež pripomenul, že cieľom a zmyslom Jourovej bude predsa aktívne pracovať na zhoršení vzťahov vo V4. Uviedol tiež, že už sa na tom dosť podieľala “euronemeckonadšená slovenská prezidentka Čaputová.

ParlamentníListy.cz/HSP/cz24.NEWS

Odeslat komentář