JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čarnogurský: Slovenští vládní činitelé podepsali „slib věrnosti“ USA!

SLOVENSKO: Prezidentka Slovenské republiky, předseda Národní rady a předseda vlády podepsali 9.května společné prohlášení o zahraniční politice. Píše se v něm, že slovenské členství v Evropské unii a v NATO bylo svobodnou volbou slovenských občanů.

Budou přispívat, aby SR plnila závazky kolektivní obrany NATO ve smyslu principu spojenecké solidarity. Budou podporovat, aby Višegrádská čtyřka přispívala ke společným řešením v rámci EU. Budou pracovat na politickém konsensu, aby nevznikly pochybnosti o našem zahraničně-politickém směřování. Budou aktivně předcházet šíření dezinformací a propagandě. Budou pracovat na tom, aby byly schváleny nové strategické dokumenty ČR, zvláště nová bezpečnostní a obranná strategie, shrnuje na facebooku Ján Čarnogurský a dále komentuje „slib věrnosti“.

Nuže, do Evropské unie jsme opravdu chtěli (byla to trochu jiná Unie než nyní, ale o tom jindy), ale do NATO jsme nechtěli. Do roku 2004, kdy jsme do NATO vstoupili, nikdy nebyl vstup do NATO otázkou ve volbách, v průzkumech byl souhlas s členstvím v NATO vždy hluboko pod 50%, o vstupu nebylo referendum. Krátce před vstupem vedla vláda Mikuláše Dzurindy intenzivní vládní propagandu pro vstup, spojovala vstup do NATO se vstupem do EU. V průzkumech stoupla podpora vstupu sotva na 50%. Tak jsme svobodně vstoupili do NATO.


Zuzana Čaputová, Boris Kollár a Igor Matovič tvrdí, že nebudou pochybnosti o slovenském  zahraničně-politickém směřování: „Protiamerické demonstrace vždy přitáhnou více lidí než proamerické. Budeme aktivně předcházet šíření dezinformací a propagandě“.

SME a Deník N nazývají web Hlavní zprávy šiřitelem dezinformací a ruské propagandy. Ale oba deníky zamlčely čtenářům např. že ukrajinská verchuška objednala střelbu do demonstrantů v Kyjevě v únoru 2014. Tak co, zavřeme SME a Deník N nebo Hlavní zprávy?

V nové bezpečnostní a obranné strategii bude Rusko označeno za našeho nepřítele? Neboť jen o to jde. Budou se na našem území stavět americké základny? Všechna vyjádření členů nové vlády, včetně společného prohlášení obsahují formulace, které to připouštějí. Budou sice nadále tvrdit, že nejde o americké základny, ale budou tam přistávat a startovat americké bojové letouny, budou v blízkosti americké sklady zbraní a budou tam američtí vojáci nepodléhající slovenským zákonům. Za 2% HDP budeme kupovat předražené americké zbraně?

Ale to všechno už známe. V obou světových válkách Slováci museli nejdříve bojovat na straně našeho nepřítele, nejdříve Rakouska-Uherska pak Německa, protože jinak se nedalo. Ale jen co se dalo, přeběhli na druhou stranu a bojovali na naší skutečné straně. V 1. světové válce v červenci 1917 v bitvě u Zborova českoslovenští vojáci porazili německé a rakousko-uherské vojsko. V 2. světové válce Slovenské a čeští přeběhlíci vytvořili Československý armádní sbor a bojovali proti Němcům, na Slovensku vypuklo Povstání. Když Američané a NATO vyprovokují konflikt s Ruskem a budou nutit naše vojáky bojovat za jejich zájmy, tak naši vojáci budou následovat příkladu svých dědů a pradědů.

Společné prohlášení ústavních činitelů je ve skutečnosti směšné. Podepsali ho, protože Američané něco takového od nás chtěli a ústavní činitelé se zatím musí s Američany setkávat. O názorech slovenských občanů se přesvědčíme při nejbližším průzkumu veřejného mínění o otázkách zahraniční politiky, dodává Ján Čarnogurský.

Odeslat komentář