Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Nebudete nic vlastnit a budete šťastni. Přesně to je proklamovaná budoucnost podle WEF a samozřejmě i EU. I když EU tvrdí, že chce mít kompletní registr majetku VŠECH občanů členských zemí kvůli kontrole praní špinavých peněz, je jisté, že účel je zcela jiný.
V plánované oběhové ekonomice se počítá s tím, že se bude vše sdílet a soukromé vlastnictví bude výhradně záležitostí „těch nahoře.“ Záminky pro vyvlastnění se najdou velmi rychle. Například na nemovitosti bude uvalena taková daň, aby ji nikdo nemohl zaplatit.
Majetky budou také zabavovány v rámci systému sociálních kreditů po přechodu do bezhotovostního světa. EU tedy zcela jistě registr zneužije k tomu, aby majetky občanů postupně převedla na korporace, v jejichž zájmu ostatně po celou dobu tento moloch funguje.
Brusel se tak připravuje na další úder proti soukromí. V různých výborech EU nyní panuje široká shoda na tom, že takový registr majetku musí být zaveden. Mluvčí Komise nedávno uvedla, že na to bude připravena velmi brzy.
V roce 2021 zadala Komise studii, která měla prozkoumat, zda a jak by bylo možné zavedení registru aktiv. Důraz je kladen na to, jak členské státy již evidují majetek svých občanů – a jak lze vnitrostátní spisy v případě potřeby sloučit do centrálního registru.
Na základě studie, která má být údajně již brzy zveřejněna, pak Komise rozhodne o svých dalších krocích.
Každá země EU má navíc v tomto směru jiné zvyklosti, některé registry mají, jiné ne.
Například v případě Německa v současné době neexistuje žádný centrální registr majetku, do kterého by se zaznamenával veškerý soukromý majetek.
Vlastníci nemovitostí však musí být zapsáni v příslušných obecních katastrech nemovitostí a příjmy z kapitálu a nemovitostí musí být uvedeny v daňovém přiznání. Finanční instituce zase vědí o účtech a vkladech občanů – a údaje o nich si mohou kdykoli vyžádat od finančního úřadu.
Zastánci centrálního registru majetku jako obvykle argumentují tím, že je to „boj proti praní špinavých peněz.“
Ale i v řadách zavedených stran se ozývají hlasy, které tento argument odmítají. Například německý europoslanec za CSU Markus Ferber označil plánovaný registr za „špatnou cestu, kterou bychom se neměli ani vydat.“ Obává se dalšího vývoje „finančně transparentního občana.“
Administrativní úsilí by bylo také obrovské. Muselo by být zřízeno 27 národních úřadů pro podávání zpráv, které by pak musely hlásit své údaje EU, což bude další gigantická byrokratická síť s vlastními odděleními, IT systémy a obrovským počtem zaměstnanců.
Nicméně žádný argument proti rozšiřování již tak gigantické byrokracie EU na eurokraty nikdy nezapůsobil, takže ani tentokrát nelze očekávat, že je to odradí.
Ostatně, tento další byrokratický moloch si zaplatí opět sami občané, jejichž majetky budou registrovány a ne ti, kteří úřad zavádějí.
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi