JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Černý Hitler na obálce týdeníku zločince Bakaly

ČESKO: Časopis Reflex na obálku svého aktuálního vydání natiskl podobiznu Adolfa Hitlera černé pleti s afrem, pod níž je umístěn nápis odkazující na hnutí Black Lives Matter s poznámkou: „Poklekneme před všemi zločinci, kteří se prý chtěli polepšit?“ „Reflex je nenávistná, dezinformační a rasistická žumpa,“ snáší se na časopis od aktivistky Apoleny Rychlíkové. Kromě ní se obálka znelíbila i Facebooku a zablokován již byl i šéfredaktor časopisu Marek Stoniš.

Obálka časopisu budí vášně již od středy, kdy nejnovější vydání Reflexu Stoniš sdílel na svém osobním facebookovém profilu. Nevydržela však příliš dlouho a Facebook ji zablokoval.

„Pod zmíněným facebookovým příspěvkem se rozproudila prudká diskuse. Očekávaně. Stejně tak se dalo čekat, že mě novodobí udavači a strážci politické korektnosti nahlásí k facebookové ideopolicii, která sídlí bůhvíkde. Prý v Irsku. I stalo se. Příspěvek už na Facebooku nenajdete, ani diskusi pod ním,“ píše o zablokování fotografie obálky časopisu Stoniš.

On sám byl za sdílení obálky časopisu Reflex potrestán 24hodinovým banem. Dle Facebooku porušil „zásady komunity“.

K obálce a jejímu vyznění Stoniš píše: „Vysvětlovat ji nemá smysl, bylo by to urážkou inteligence čtenářů.“

Na oficiálním profilu časopisu ještě obálka zatím stále vydržela:

Mezi ty, kteří zřejmě obálku nepochopili, by se dala zařadit i aktivistka Apolena Rychlíková. „Protože se nám po čase zase krystalicky jasně vyjevilo, že je Reflex nenávistná, dezinformační a rasistická žumpa a protože se Marek Stoniš může udojímat nad sebou a svým disidentstvím, zopáknu jednu vtipnou historku z minulosti,“ popsala a jala se rekapitulovat.

„Kdysi se mnou měl vyjít v Reflexu rozhovor, ale co se nestalo: udatní bojovnici za svobodu slova z Křetínského stáje ho těsně před vydáním stopli. O nějaký rok později jsem s hrůzou zjistila, že část (jedna věta) z nikdy nevydaného rozhovoru byla použita jako citace v jiném textu. Ta věta byla vytržena z kontextu a překroucena a vydávána za aktuální mou citaci. Samozřejmě tak, aby to dokazovalo, že už mám doma de facto plány gulagů, rozprostřených v české kotlině,“ postěžovala si.

„Ohradila jsem se. V klidu zavolala šéfredaktorovi a vysvětlila mu, co se děje. Marek Stoniš v telefonátu koktal. Nic prý nevěděl. Hrozný. Tohle se nedělá. Všechno ověříme. A ano, omluvíme se. Par týdnů jsem mu ze srandy posílala smsky, kdy to bude, a pak se na to vykašlala. Od té doby definitivně, když vidím kdekoliv kdykoliv Reflex, čtu to tak nějak automaticky jako SRÁČI,“ rozlítila se a přidala hashtag hnutí Black Lives Matter.

Odeslat komentář