JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

ČESKÁ KORUNA SE STÁVÁ CELOSVÉTOVĚ ŽÁDANOU A POSILUJE! NEJVÍCE TEĎ V USA, KVŮLI HROZÍCÍ KRIZI

USA: Druhá největší mezinárodní banka ve Spojených státech, Bank of America, doporučuje svým klientům, aby nakupovali české koruny kvůli obavám z výrazného letošního zdražení přepravních nákladů, energií, ropy i potravin, informuje o tom web FAEI.cz.

K výraznému zdražení má dojít v celosvětovém měřítku a právě země, jako je Česká republika, mohou být zasaženy opravdu zásadně. Tato skutečnost pak přiměje centrální banky, tedy i Českou národní banku, aby rychleji zvyšovaly své základní úrokové sazby.

 

Růst úrokových sazeb pak zatraktivní korunu u mezinárodních investorů, jelikož korunové úložky budou úročeny ještě atraktivněji než doposud, například v porovnání s úložkami eurovými. V eurozóně inflace není tak výrazná jako v Česku.

Lednová inflace v Česku zaskočila i analytiky České národní banky. Trh v rostoucí míře sází na to, že Česká národní banka zvýší své základní úrokové sazby dokonce už letos v prvním pololetí. Koruna proto dnes ráno středoevropského času vůči euru posílila na svoji nejsilnější úroveň od první poloviny loňského března, tedy od doby, kdy teprve propukala koronavirová pandemie.

Nabídka korunových aktiv na mezinárodním trhu se tak zvyšuje, což má potenciál vytvořit tlak na oslabení české měny. Tento tlak jen umocní tlak působící stejným směrem z důvodu samotného dalšího nárůstu veřejného zadlužení ČR, které potenciálně může podrýt makroekonomickou stabilitu tuzemské ekonomiky.

Kromě české koruny Bank of Amerika doporučila svým klientům nakupovat brazilský real, čínský jüan a jihokorejský won – spolu s vývozci ropy, zejména ruským rublem a ruskými akciemi. Více ZDE.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/

Komentář

Odeslat komentář