JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Česká vláda? Banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů!“ Neurolog Stránský ve varu

ČESKO: Neurolog a univerzitní pedagog Martin Jan Stránský opakované vyhlášení nouzového stavu i přes odmítavý postoj Sněmovny komentuje se slovy, že dnešním dnem „našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v Parlamentu menšinová vláda odebrala moc ve státě“. Varuje, že se tímto krokem „parlamentní reprezentace i ústava vyhazuje z okna a začíná jedna z nejtemnějších kapitol našich moderních dějin“ a moc ve státě přebírá „banda nabubřelých, bezradných postbolševických buranů“.

Podle Stránského opakované vyhlášení nouzového stavu je v rozporu s naší ústavou. Odkazuje se přitom i na svědectví některých ústavních právníků a Advokátní komoru ČR a jmenuje například ústavního právníka Jan Wintra z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

„Podle mě v pořádku není. Vláda může vyhlásit nouzový stav na třicet dnů, prodloužit ho lze jen se souhlasem Poslanecké sněmovny. Ta ve čtvrtek souhlas nedala. Vláda to ale obešla tím, že vyhlásila nový nouzový stav,“ komentoval Wintr pro Deník N. Podle něj je postup vlády „evidentně protiústavní“.

Stránský též poznačil jméno ústavního právníka Jana Kysely, i on je názoru, že je dan

Vláda podle neurologa zneužila nouzového stavu k trestání vlastních obyvatel: „Před rokem jsme my, občané, předali prostřednictvím naší parlamentní reprezentace téměř absolutní moc nad naší svobodou pohybu a podnikání současné vládě. Ze strachu z koronaviru byl vyhlášen ‚stav nouze‘. Tento stav minulý týden naše parlamentní reprezentace ukončila na základě devastujících dopadů neschopného, arogantního a chaotického vystupování vlády ignorantů, kteří nevidí rozdíl mezi laboratoří, vlastní zemí a jejími obyvateli. Hlavním jejich krédem se stalo ‚zničit virus a trestat‘!“

„Místo toho, aby vláda respektovala hlas lidu a ústavu země, prohlásila, že jeden nouzový stav sice skončil, ale na žádost hejtmanů začne ‚další‘, který s tím prvním vlastně právně nemá nic společného,“ komentuje dění. Podle něho tak nyní veškerou moc v našem státě přebrala „banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů“.

Podle Stránského nyní nezbývá než doufat v úspěch žalob u Ústavního soudu a v to, že skončí i vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). „Doufejme, že žaloby, které jsou na tento krok podány u Ústavního soudu, budou úspěšné a že občané této země udělají vše pro to, aby brzy skončila tato vláda v kalamitním stavu i její premiér, který naši zemi a naše životy řídí jako vlastní podnik,“ přeje si neurolog.

 

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Komentářů3)

 • Sedmý.7

  16. února 2021

  No vida, a máme to tady. Karty se začínají vykládat na stůl. Dodnes jsem žil v domnění, že neurolog je pan doktor přes nervy, ale jak jsem se mýlil ! Neurolog je specialista přes ústavní právo a zcela nepokrytě tu dává k nahlédnutí svoji vizi parlamentní demokracie a to těmito slovy: „Doufejme, že žaloby, které jsou na tento krok podány u Ústavního soudu, budou úspěšné a že občané této země udělají vše pro to, aby brzy skončila tato vláda v kalamitním stavu i její premiér, který naši zemi a naše životy řídí jako vlastní podnik,“. Tak se necháme překvapit.
  „S“

  • Sonic

   16. února 2021

   Vaša mylná predstava vyplýva pravdepodobne z nedostatku informácií o znalostiach,možnostiach,schopnostiach a kompetenciách rôznych vedných disciplín. V tomto prípade to je Neurológia. Prepojenia neurológie na rôzne najnovšie poznatky vo vede,robotike a elektronike v spojitosti s budúcnosťou ľudstva sú 99% ľudí nedostupné hlavne z dôvodu ich neochoty sa samo-dovzdelávať,čo je dnes nevyhnutným predpokladom udržiavania sa v informačnom prúde. Do miery svojho poznania riadime svoj život samy,nad túto mieru sme riadený ľudmi/systémom s vyššou mierou poznania….jednoduché. Preto stagnácia v tomto smere dnes,viac ako doteraz bude v budúcnosti nevyhnutne znamenať podriadenosť v mnohých smeroch….novodobé otroctvo!

 • Sedmý.7

  16. února 2021

  Je mi neobyčejně líto, že jsem dostatečně nepodtrhl podstatu příspěvku, tedy doplním. Přesto, že se to tak může jevit, není zde spochybněna možnost vyjádření kohokoliv k čemukoliv. Proč by se nemohl třeba urolog vyjadřovat k tématům kvantové fyziky? Je zde pouze poukázáno na nesoulad v uvedeném příspěvku. Na jedné straně je tu obhajována parlamentní ( zástupní ) demokracie, ale zároveň tu autor doufá že cit. „občané této země udělají vše pro to, aby brzy skončila tato vláda v kalamitním stavu ….“ což je ukázka přímé demokracie, ne parlamentní. Toť vše.
  Přeji hezký večer.

Odeslat komentář