JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Chcete se před nákazou Coronaviru COVID-19 bránit pomocí alkoholu? Zde je odpověď experta toxikologa

Alkoholické nápoje nás nemohou ubránit ani před sezónním nachlazením, řekla v rozhovoru pro noviny Večerní Moskva lékařka toxikoložka Anastasie Ignatovová.

„Bylo už dávno dokázáno, že alkohol snižuje lidskou imunitu, a když pijeme alkoholické nápoje, otevíráme infekci dveře do našeho organismu,“ zdůraznila toxikoložka.

 

Dodala, že v rozporu s rozšířeným názorem nemůže vypitý alkohol úplně dezinfikovat organismus, protože jeho koncentrace ve střevě a v žaludku je nedostatečná pro ničení škodlivých mikroorganismů.

„Alkohol může jen neutralizovat některé druhy původců střevních infekcí v případě, když je jídlo doplňováno malým množstvím vína,“ vysvětlila novinám.

Podle slov Ignatovové může alkohol odolávat jen vibrio cholerae, před koronavirovou infekcí člověka nezachrání.

V době epidemie doporučila lékařka jíst více zeleniny a ovoce, pít vodu a lihoviny používat jen jako dezinfekci.

Počet nakažených v ČR

Počet nakažených koronavirem v Česku v danou chvíli činí 3330 osob. V úterý přibylo 329 případů, což je zatím druhým nejvyšším v Česku. Více pacientů přibylo pouze minulý pátek, kdy to bylo 373 nemocných. Uzdravilo se 45 lidí, 31 pacientů v nemocnicích zemřelo.

V zemi byla v souvislosti s onemocněním zavedena jistá opatření. V pondělí vláda schválila prodloužení omezení volného pohybu osob. Nově tak toto omezení trvá do 11. dubna do 6:00. V Česku také stále platí zakáz pobývat na veřejných místech v počtu větším než dvě osoby a pro občany se vztahuje také povinnost nosit roušku na veřejných místech. Výjimku tvoří děti do dvou let a řidiči, kteří se nachází ve vozidle sami.

Pandemie COVID-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení COVID-19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie COVID-19.

K dnešnímu dni se ve světě koronavirem nakazilo 874 615 lidí, 43 430 pacientů na nemoc zemřelo a 184 952 se z ní vyléčilo.

Co se týče příznaků koronaviru, řadí se mezi ně horečka, kašel, dušnost, ale také průjem, nevolnost a další problémy s trávicí soustavou. Odborníci Fakultní nemocnice univerzity Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář