JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Chystá se nová organizace pro boj s „teroristickým a extremistickým“ obsahem na internetu

Světoví lídři se spojili s technologickými leadery, jakými jsou mimo jiné společnosti Facebook, YouTube nebo Google, aby vytvořili organizaci pro boj s teroristickým a extremistickým online obsahem. Oznámila to podle agentury DPA novozélandská předsedkyně vlády Jacinda Ardernová.

„Nové samostatné Globální internetové fórum proti terorismu (Global Internet Forum to Counter Terrorism = GIFCT, poznámka redaktora) bude mít vyhrazenou strukturu a personál, který bude lépe schopen řešit narušující teroristické a násilně extremistické užití členských platforem a angažovat se také u menších platforem a pomoci jim s tímtéž,“ vysvětlila Ardernová v New Yorku na zasedání OSN.

Ilustrační foto: novozélandská premiérka Jacinda Ardern
novozélandská premiérka Jacinda Ardern

Iniciativu podporuje již 48 zemí a 3 organizace

Premiérka Nového Zélandu se snaží prosazovat takzvanou Christchurchskou výzvu k akcím internetových společností od té doby, co v březnu tohoto roku zastřelil útočník 51 lidí ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, přičemž celý útok vysílal online.

Záznamy byly poté „kopírovány a milionkrát sdíleny v bezprecedentním měřítku“, uvedli ve společném prohlášení Ardernová a francouzský prezident Emmanuel Macron. Počet zemí podporujících tuto iniciativu vzrostl ze sedmnácti a Evropské komise na původním zasedání na současných 48 zemí a tři mezinárodní organizace, uvedli také v prohlášení.

Koordinace a řízení online dopadů násilí

Ardernová řekla, že nový protokol krizové reakce pomůže vládám a technologickým společnostem v důsledku teroristických a extremistických útoků koordinovat a řídit online dopady násilí.

„Nechci, aby nějaká další země byla vehnána do situace, v níž byl Nový Zéland během minut, hodin a dní po útoku v Christchurch, kdy jsme byli ponecháni v dohadování se nad tím, jak reagovat a jak odstranit živě vysílanou nenávist,“ dodala Novozélanďanka světovým a technologickým leaderům.

cz24.News / FTV Prima

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář