JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čína vrací úder USA: uvalila omezení na provoz řady amerických médií na svém území jako odvetu za kroky Washingtonu

ČÍNA/USA: Čína uvalila omezení na provoz řady amerických médií na svém území jako odvetu za kroky Washingtonu.

Oznámil to během briefingu oficiální zástupce čínského ministerstva zahraničních věcí Žao Lijian.
„Vláda Spojených států amerických nedávno uplatnila omezení na čínská média pracující na jejich území,“ uvedl diplomat. Podle Žao Lijianga je čínská strana v reakci také nucena zpřísnit pravidla práce řady amerických médií.

„Čína vyžaduje, aby zpravodajské agentury Associated Press, United Press International, CBS, National Public Radio poskytly čínské straně písemné informace o všech zaměstnancích pracujících v ČLR, financích a dalších činnostech do sedmi dnů ode dneška,“ uvedl ve středu mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

22. června americký ministr Mike Pompeo uvedl, že Spojené státy zpřísní pravidla pro čtyři čínská média a definují jejich status jako „zahraniční mise“.

Patří mezi ně čínská centrální televize, agentura China News Servicea listy People’s Daily a Global Times. V souladu s americkými zákony budou tato média povinna poskytovat seznamy svých zaměstnanců ve Spojených státech, hlásit změny zaměstnanců a také registrovat na ministerstvu zahraničí majetek, který vlastní nebo pronajímá.

Podle amerického ministerstva zahraničí je toto rozhodnutí v souladu s definicí zahraničních představitelů řady dalších čínských médií z 19. února, včetně zpravodajské agentury XinhuaCGTV a China International Radio.

Odeslat komentář