JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čínska diplomatka Hua Chunying porovnala politiku USA s Číňanmi: USA sú vinné za smrť stoviek tisíc ľudí

USA/ČÍNA: Na pozadí najnovších diplomatických útokov USA na Čínu obvinila vysoká predstaviteľka čínskej diplomacie USA z vykonávania katastrofálnej zahraničnej politiky. Zároveň porovnala túto politiku s Číňanmi.

Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Hua Chunying zverejnila na svojom twitterovom účte devastujúcu kritiku zahraničnej politiky USA. Porovnávala tiež čínsku zahraničnú politiku so zahraničnou politikou Spojených štátov. Čitateľom tvrdila, že „skutočnou hrozbou pre svet“ nie sú Čína, ale Spojené štáty americké.

Hua povedala, že USA nemali vo svojej 240-ročnej histórii vojenský konflikt iba 16 rokov. Od roku 2001 vedie Washington „neoprávnené vojny a vojenské operácie v Iraku, Líbyi, Sýrii, Afganistane a ďalších krajinách“. USA sú zodpovedné za smrť vyše 800 000 ľudí a donútili desiatky miliónov opustiť svoje domovy.

Uviedla štúdiu, podľa ktorej Spojené štáty zasiahli 81-krát vo voľbách v rokoch 1946 až 2000 v iných štátoch – čo je podobné obvineniu, ktoré západná strana vzniesla proti Rusku a nedávno proti Číne. Poukázala tiež na správu, že globálna dôvera v USA sa od roku 2016 znížila o 50 percent – najostrejší pokles zo všetkých krajín. Podľa inej štúdie vykonanej v 65 krajinách sú Spojené štáty najväčšou hrozbou pre svetový mier.

Na druhej strane diplomatka prezentovala Čínu pod vedením Komunistickej strany ako jedinú krajinu, ktorá sa stala hospodárskou veľmocou bez toho, aby v posledných desaťročiach viedla vojnu alebo praktizovala kolonializmus či otroctvo.

IGOR JUREČKA

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář