JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čínský portál Sohu srovnal jaderný potenciál Ruska a USA: Rusko je v důsledku modernizace v oblasti pozemních jaderných zbraní významně před Spojenými státy!

Čínské vydání drsně varuje Spojené státy, aby si nezahrávaly s jadernou Ruskou federací.

Rusko je v důsledku modernizace v oblasti pozemních jaderných zbraní významně před Spojenými státy, „jeho rakety způsobí, že Amerika poklekne a uzná porážku“, uvedl přispěvatel čínského portálu Sohu.
Autor článku připomněl, že v srpnu oznámil velitel ruských strategických raketových sil Sergej Karakajev plány v blízké budoucnosti na postupné přepracování všech raketových formací novými raketovými systémy „Jars“, „Avangard“ a „Sarmat“, uvádí ruský deník „Vzgljad“ s odkazem na materiál čínského portálu.

„Je to nejtvrdší reakce Ruska proti nedávným americkým provokacím,“ píše.

Materiál připomíná, že USA a Rusko jsou zdaleka největšími jadernými mocnostmi na světě, „a Rusko samozřejmě vede jak v počtu jaderných hlavic, tak ve stupni vývoje jaderných střel“.

Podle údajů zveřejněných Mezinárodním institutem pro výzkum míru ve Stockholmu mají USA v roce 2020 5800 jaderných hlavic, zatímco Rusko 6275 jaderných hlavic (včetně těch v zakonzervovaného stavu).

Pokud jde o mezikontinentální rakety, americká armáda má pouze dva typy raket, a to ICBM (mezikontinentální střely) na bázi sil „Minuteman-3“ a „Trident“ vypouštěné z ponorky. V Rusku jsou v provozu různé typy raketových systémů: „Topol“, „Topol-M“, „Jars“, „Rubež“, „Barguzin“, „Sarmat“, „Vojevoda“ a další.

Podle čínských odborníků je v ruských strategických raketových sil více než 300 mezikontinentálních raket. Podle Karakajeva se do konce roku podíl raketových systémů v Rusku zvýší ze 76% na 81%. Raketové síly tak budou doplněny o 15 nových mezikontinentálních raket.

Upřesňuje se, že podle náměstka ruského ministra obrany Alexeje Krivoručka dostaly raketové síly v první polovině roku deset balistických raket. Zejména raketový systém „Jars“ nahradí „Topol“, RS-28 „Sarmat“ nahradí zastaralou raketu SS-18 „Satan“ (R-36M).

„Jedna raketa Sarmat (vybavená několika samostatně naváděnými hlavicemi) může zničit nejméně deset velkých a středních měst ve Spojených státech a 30 vrátí celou zemi do pravěké společnosti,“ poznamenali čínští odborníci.

Odborníci také zmínili raketu „Avangard“, která je vybavena klouzavou hypersonickou hlavicí, díky níž je rychlost střely 27krát vyšší než rychlost zvuku a dolet činí 14 tisíc kilometrů. Raketa pokryje vzdálenost z Moskvy do Washingtonu za pouhých 15 minut.

„Rusko nedávno stanovilo „jadernou čáru“ Spojeným státům a varovalo je, aby si nehrály s ohněm. Pokud Spojené státy překročí tuto hranici, budou moci pocítit plnou sílu výše popsaných nejsilnějších mezikontinentálních balistických raket,“ uzavírají autoři článku.

Deník „Vzgljad“ připomíná, že nedávno zástupce vedoucího náčelníků štábů USA generál John Hyten řekl, že USA musí vybudovat svůj arzenál jaderných zbraní o malé síle, aby „reagovaly na ruskou hrozbu“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová následně varovně uvedla, že Spojené státy, které se snaží dát jaderným silám nové možnosti, zjevně již považují jaderný konflikt za politickou možnost. A že Spojené státy hrají nebezpečnou hru se snížením prahu použití jaderných zbraní.

Autor:Jevgenija ŠestakJevgenija Šestak
Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář