JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čínu rozzuřilo vtržení Američanů na její konzulát v Houstonu!

ČÍNA/USA: Čína se ostře ohradila proti tomu, že američtí činitelé vtrhli na čínský konzulát v Houstonu po odchodu čínských diplomatů.

Noviny Houston Chronicle dříve uvedly, že čínští diplomaté uvolnili čínský generální konzulát v Houstonu, který byl uzavřen na žádost Spojených států, poté do budovy vstoupili američtí úředníci. Podle novin vstoupil do budovy 40 minut po uzavření konzulátu muž, který je pravděpodobně představitelem amerického ministerstva zahraničí, a několik dalších lidí.

„Budova čínského generálního konzulátu v Houstonu je územím diplomatického konzulátu a státním majetkem Číny. V souladu s „Vídeňskou úmluvou o konzulárních stycích“ a konzulární dohodou mezi Čínou a Spojenými státy by americká strana v žádném případě neměla napadnout území čínského generálního konzulátu v Houstonu,“ uvedl diplomat, jehož slova jsou zveřejněna na webových stránkách ministerstva zahraničí, sdělila RIA Novosti.

 
Podle něj „Čína vyjádřila silnou nespokojenost a ostrý protest proti násilnému vpádu americké strany na území čínského generálního konzulátu v Houstonu, čínská strana již přísně přednesla Spojeným státům americkým.“

„Čína v tomto ohledu přijme zákonná a nezbytná odvetná opatření,“ uvedl.

Spojené státy předtím požadovaly, aby Čína uzavřela generální konzulát v Houstonu. Čínské ministerstvo zahraničí označilo toto rozhodnutí za politickou provokaci a uvedlo, že přijme odvetná opatření. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Morgan Ortagusová uvedla, že Washington nařídil uzavření generálního konzulátu ČLR v Houstonu za účelem „ochrany duševního vlastnictví a osobních údajů Američanů“.

Poté ministerstvo zahraničí ČLR požadovalo, aby generální konzulát USA v Čcheng-tu v provincii Sečuan ukončil svou činnost. Ministerstvo zahraničí označilo požadavky Číny na uzavření americké diplomatické mise v Čcheng-tu za legitimní a nezbytnou reakci. Čínské ministerstvo zahraničí zdůraznilo odpovědnost za vzniklou situaci zcela na Washingtonu.

Není to první případ arogance a narušení diplomatických a mezinárodních norem Spojenými státy. V Roce 2018 se tako Američané například vloupali do ruského konzulátu v Seattlu.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář