JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

CNN: Impeachment? Donald Trump už vlastně zvítězil!

USA: Během slyšení o obžalobě se republikánům podařilo přesunout pozornost od Trumpových akcí k chování syna Joe Bidena, uvedl Jeffrey Toobin, hlavní právní analytik televizní stanice CNN.

Podle Tubina je to vítězství pro Donalda Trumpa a velký problém pro novináře, kteří nevědí, jak tento příběh nyní pokrývat.
Hlavní právní analytik CNN Jeffrey Toobin v komentáři k impeachmentu řekl, že šéf Bílého domu už demokraty porazil, uvedla televize Fox News.

„Víte, v těchto slyšeních mě ohromilo, že v jistém smyslu Donald Trump už vyhrál,“ citovala Toobina z vysílání CNN. „Kolik toho jsme už slyšeli o Hunterovi Bidenovi? Znovu a znovu o Hunterovi Bidenovi!“

Jak Fox News poznamenala, během skandálu nad vztahy mezi současným americkým prezidentem a Ukrajinou, republikáni nepřestali připomínat syna Joe Bidena Huntera, který působil v představenstvu ukrajinské plynárenské společnosti Burisma, zatímco jeho otec, dříve viceprezident Spojených států vyvíjel nátlak na Kyjev, aby zajistil vyhození státního zástupce vyšetřujícího činnost Burismy.

„A jsou otázky týkající se chování Huntera Bidena,“ připustil Toobin. Podle něj byli reportéři v debatě o obžalobě svědky „neuvěřitelného posunu v důrazu“ v případu.

„Pro novináře bude pro nás velmi obtížné rozhodnout, kolik toho pokryje. Ale smysl, že tu sedíme a diskutujeme … je obžaloba prezidenta Spojených států – a znovu a znovu máme všechny tyto otázky k chování Huntera Bidena … Já prostě nevím, co je naše novinářská povinnost, protože to není smysl, ale toto jsou zprávy,“ citovaly hlavního právní analytika CNN televize Fox News.

Dříve Toobin Trumpa kritizoval, ale zároveň „vrhal stín pochybností“ na jednání demokratů během obžaloby.

Podle politoložky Jeanne Zainové, žádající impeachment, se demokraté poškozují sami. „Co demokraté udělají: je jasné, že ho napadnou, a pak ho v Senátu osvobodí,“ citovala ho Fox News. „A já si myslím, že tím si dělají medvědí službu, protože to mobilizuje jeho voliče a vybízí je, aby šli (k volbám). A on (Trump) to využije, jak jsme již viděli na jeho volebních událostech v posledních několika dnech.“

Odeslat komentář