JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

CNN oznámila, že USA odmítly pomoc Ruska ve vývoji vakcíny proti covidu-19

RUSKO/USA: Rusko nabízelo Spojeným státům americkým pomoc ve vývoji vakcíny proti koronaviru, Američané však pomoc odmítli. Televizní stanici CNN to řekli nejmenovaní ruští úředníci.

Zdroje televizní stanice oznámili, že Rusko nabízelo „bezprecedentní spolupráci“ v rámci amerického projektu Nadzvuková rychlost, který je zaměřený na vývoj vakcíny. Ukázalo se však, že „USA nejsou otevřeny“ ruským lékařským vývojům.

„Je cítit celková nedůvěra vůči Rusku z americké strany a my si myslíme, že technologie, včetně vakcíny, testování a léčby, USA nepřijímají právě kvůli nedůvěře,“ řekl stanici vysoce postavený ruský úředník.

Ruské oficiální osoby stanici také oznámily, že Rusko je otevřeno otázce výměně informací o vakcíně, což může pomoci farmaceutickým společnostem USA ve výrobě vakcíny ve Spojených státech.

Ruská vakcína

Vakcína podle ruských zdrojů stanice může zachránit životy Američanů a Washington by „měl dobře popřemýšlet o přijetí vakcíny“.

„Jestli se naše vakcína ukáže jako jedna z nejefektivnějších, objeví se otázky, proč USA neprostudovaly tuto možnost hlouběji, proč politika stála na cestě vakcíny,“ uvedl pro CNN ruský zdroj.Američtí úředníci stanici oznámili, že ruská vakcína je v USA „považována za natolik nedopracovanou, že dokonce nevyvolala žádný vážný zájem“.

„USA ji nebudou testovat na opicích, o lidech ani nemluvě,“ zdůraznil nejmenovaný americký úředník.Vakcína proti koronaviru vytvořená Výzkumným institutem epidemiologie a mikrobiologie akademika N. F. Gamaleji byla 11. srpna zaregistrována ruským ministerstvem zdravotnictví. Stala se tak první zaregistrovanou vakcínou proti novému koronaviru na světě. Sériová výroba vakcíny je plánována na září.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář