JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

CNN: Zachraň se, kdo můžeš! USA má nový rekord. V první polovině roku 2020 se více než dvakrát tolik Američanů vzdalo amerického občanství než za celý rok 2019!

USA: Doposud bylo obvyklé, že se čtenáři či diváci setkávali s informacemi, kterak opouštějí své země nespokojení lidé z Ruska, Čína, Severní Koreje, ale že také opouštějí „nejlepší zemi světa“ je nezvyklé.

V první polovině roku 2020 se více než dvakrát tolik Američanů vzdalo amerického občanství než za celý rok 2019, a to kvůli politickému klimatu v zemi a špatnému řízení pandemie, napsala CNN. Současně se očekává, že pokud prezident Donald Trump opět vyhraje listopadové volby, se tento trend pouze prohloubí.
Rekordní počet Američanů se vzdává amerického občanství, oznámila CNN a citovala výzkum daňové firmy Bambridge Accountants.

Podle společnosti se tedy v první polovině roku 2020 více než 5800 lidí vzdalo amerického občanství. Pro srovnání, za celý rok 2019 to provedlo pouze 2 072 lidí.

„V zásadě se jedná o lidi, kteří již opustili Spojené státy, kteří došli k závěru, že už toho všeho mají plné zuby,“ řekl jeden z majitelů společnosti Alistair Bambridge.

Podle Bambridge jsou odmítnutí spojena s aktivitami amerického prezidenta Donalda Trumpa, politikou země v tuto chvíli a šířením koronaviry ve Spojených státech.

Navíc, ačkoli většina z nich si stěžuje na politické klima, našli se i ti, kdo označili daňovou politiku země za jeden z důvodů svého rozhodnutí. Například jsou občané USA žijící v zahraničí povinni každoročně podávat daňové přiznání, hlásit účty zahraničních bank, investice a pobíraný důchod, připomněl odborník.

Zatímco daňoví poplatníci mohli mít nárok na jednorázovou platbu ve výši 1200 dolarů v dávkách a dalších 500 dolarů na každé nezaopatřené dítě, mnoho lidí se domnívalo, že roční daňová evidence je pro ně „nadměrná“.

Současně se podle Bambridge tento trend v budoucnu ještě zintenzivní, tedy pokud stávající prezident Donald Trump vyhraje v listopadových volbách.

„Pokud bude prezident Trump znovu zvolen, věříme, že dojde k další vlně těch, kteří se rozhodnou vzdát se svého občanství,“ uvedl expert.

Jak CNN připomněla, aby se Američané vzdali státního občanství, musí zaplatit 2 350 dolarů a osobně se objevit na americkém velvyslanectví v zemi pobytu, pokud se nacházejí mimo USA.

 

Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář