JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čo aj ťažko retardovaný, Naď predsa len pochopil, že je posledný krát pri koryte. V hrôze celý bez seba včera vrešťal: „Tu predčasné voľby nebudú!“

SLOVENSKO: Minister obrany Jaroslav Naď za hnutie OĽaNO vo štvrtok v médiách razantne komunikoval postoje najsilnejšej vládnej strany ku súčasnej kríze v koalícii s tým, že si vie predstaviť aj menšinovú vládu zloženú len z hnutí OĽaNO a Sme rodina. Vysvetlil to v rozhovore pre denník SME.

Naď potvrdil, že predstava šéfa SaS Richarda Sulíka o rekonštrukcii vlády je taká, že by chcel zmenu na poste premiéra a ministra zdravotníctva. Dodal, že líderka strany Za ľudí Veronika Remišová neprezentovala konkrétne predstavy na zmeny obsadenia ministerstiev. „Bolo to celé také, že vlastne oni ani nevedeli, čo vlastne chcú,“ komentoval minister obrany.

„No ale, ak si myslí Richard Sulík, alebo ktokoľvek iný, že to bude fungovať takým spôsobom, že oni z dvoch najmenších strán  – nemajú dokopy ani polovicu mandátov, ktoré má OĽaNO samotné – že oni povedia, títo dvaja pôjdu preč, lebo inak nebudeme pokračovať, no tak takto to nefunguje ani to tak nebude fungovať,“ vyjasnil situáciu Naď.

Pripustil aj to, že vláda môže fungovať ako menšinová. „Tu predčasné voľby jednoducho nebudú! My máme so Sme rodina 70 hlasov a ja som presvedčený, že nikto nezahlasuje za predčasné voľby,“ vyhlásil vo štvrtok pre denník SME sebavedomo Jaroslav Naď. „Takže môže fungovať menšinová vláda, môže fungovať nejaký iný formát,“ dodal.

OĽaNO si podľa neho „nenechá brnkať po nose“. „Príde mi to až také vyumelkované, také divadelné predstavenie, ktoré dali včera, že Sulík príde so svojimi dvoma ministrami, na vláde nepovedal ani pol slova na tému rekonštrukcia vlády, a po vláde príde dole schodmi a tam povie niečo novinárom…“ Vyhlásil, že Richard Sulík „chce teraz povaliť už druhú vládu“.

Na kritiku Matoviča, že podľa SaS neustále útočí na všetkých okolo, Naď uviedol, že si nepamätá, že by niekedy Matovič na rokovaní vlády použil vulgarizmus. Na druhej strane podľa neho Sulík vystupuje útočne pomerne pravidelne. Aj na rokovaní vlády tento týždeň si údajne Sulík zobral dvojminútový monológ, v ktorom podľa Naďa neustále nadával najmä na premiéra Matoviča. „Ja si myslím, že on nezvláda politický tlak a mal by sa stiahnuť. Bolo by na čase, aby odišiel z vlády. Ja som presvedčený, že drvivá väčšina problémov v tej vláde je spôsobená osobnou prítomnosťou Richarda Sulíka,“ dodal na margo Sulíka Naď.

Naď vo štvrtok poskytol podobný rozhovor aj pre Denník N, kde na adresu liberála Sulíka uviedol, že podľa neho ide o „vulgárneho, drzého a neslušného“ človeka.

 

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/nad-poriadne-buchol-po-stole-tu-predcasne-volby-nebudu-olano-si-podla-neho-od-sas-a-za-ludi-nenecha-brnkat-po-nose/2458542

Odeslat komentář