JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Co by dělal US prezident, kdyby si ruská armáda budovala základy v Mexiku a v Kanadě?

Tuto otázku položil včera ve svém FB příspěvku bývalý německý ministr financí Oscar Lafontaine jako komentář k žádosti ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského o přijetí Ukrajiny do NATO. Bývalý spolkový ministr financí v vládě kancléře Gerharda Schrödera (SPD) v době, kdy byl členem německé vlády navrhoval harmonizovat v rámci EU sazby daní z příjmů právnických osob – tedy podniků, aby členské státy mezi sebou nesoutěžily v závodě ke dnu. K nynějšímu jednání o vstupu Ukrajiny do NATO a zřízení základen US Army na ruských hranicích napsal, že „je to hra s ohněm“.

 

Pohled na mapu podle něj ukazuje, že nejagresivnější a nejsilnější vojenská síla světa, USA, krouží kolem Ruska a Číny už léta. „Vzhledem k tomu, že Rusko a Čína jsou také jaderné velmoci, musí si každý, komu to jasně myslí, klást otázku, jak dlouho ještě?, varuje Lafontaine.

Ve svém příspěvku uvádí, že si dokážete představit, jak se cítí Gorbačov, který za SSSR souhlasil se sjednocením Německa za podmínek, že se NATO neposune dále na východ, když vidí, co se stalo po rozpuštění Varšavské smlouvy a stažení ruských vojsk z východní Evropy. „Kdyby existovalo něco jako historické povědomí a jiskra slušnosti v berlínské zahraniční politice, kancléřka Merkelová, ministr zahraničí Maas a zbytek amerických vazalů by věděli, že po více než 26 milionech úmrtích způsobených Hitlerovou válkou v Sovětském svazu a po Gorbačovově mírové politice by povinností Německa mělo být postavit se proti této agresivní politice USA. Ale děje se opak“, varuje Lafontaine s poukazem na přibývající útoky proti Rusku Číně v politice i médiích.

Bývalý ministr financí, který se v době hospodářské krize pokusil prosadit vyšší odvody německé centrální banky Bundesbank do spolkového rozpočtu místo rozpočtových škrtů a zvyšování DPH, za což byl bankstery „odstřelen“ z vlády, upozornil i na právě probíhající cvičení Defender Europe 2021. „NATO pořádá v sousedství ruských hranice manévry s 30.000 vojáky z 26 zemí. Mezi nimi jsou i vojáci z Ukrajiny a Gruzie, což jsou dva státy, které přímo sousedí s Ruskem. Když Rusko v reakci na to posiluje počty svých vojáků na hranici s Ukrajinou západní média zase kňučí o agresivní moskevské politice.“, napsal Lafontaine.

Ve svém příspěvku upozorňuje, že západní lhaní pokračuje. „Ruské obklíčení je podle západních politiků a médií ′′obrana“. Západní ′′bezpečnostní politici′′ evidentně nejsou schopni představit, co by se stalo, kdyby byla v Kanadě nebo Mexiku nasazena ruská nebo čínská vojska.“, připomněl Lafontaine.

V této nové světové politické situaci by podle něj bylo v nepřehlédnutelném zájmu Německa a Evropy, aby mezi USA na jedné straně a Ruskem a Čínou na straně druhé zaujaly zprostředkovatelnou úlohu. V tom s ním hluboce souhlasím. Obávám se však, že i česká vláda bude chtít předvádět, že patří k nejponíženějším slouhům amerického Deep state. Občanům ČR tak čím dál více hrozí, že se stanou „kolaterální škodou“ snahy nadnárodních korporací o násilné ovládnutí ruského nerostného bohatství.

 

Autor: MUDr. Ivan David Europoslanec SPD

Zdroj: http://www.nwoo.org/

Odeslat komentář