JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čo majú spoločné „Farebná revolúcia“ v USA a pokus o „Revolúciu ruží 2“ v Gruzínsku

„Niet pochýb, že snaha donútiť prezidenta USA Trumpa odísť z funkcie a predsedu najsilnejšej politickej strany v Gruzínsku Bidzina Ivanišviliho, aby odovzdal moc opozícii na čele so Saakašvilim, sa riadi z hlavného stanu prezidentského kandidáta Joea Bidena. Jediné, čo by mohlo prekaziť víťazstvo Trumpa v USA a strany „Gruzínsky sen“, je mimoriadna situácia, ktorú sa ich oponenti snažia vyvolať,“ uvádza sa v redakčnom úvodníku na portáli gruzínskej informačnej agentúry Gruzinform.

Redakcia Gruzinform vo svojom vyhlásení pripomenula, že mimoriadne situácie majú prírodný pôvod (zemetrasenia, uragány, pôvodne, epidémie a pod.), no niektoré sú umelo vyprovokované (vojny, revolúcie, štátne prevraty, teroristické činy a pod.). „V Gruzínsku a USA sa následne za epidémiou snažia vyprovokovať ľudové vzbury, číže umelo vytvoriť novú mimoriadnu situáciu a spojiť ju s pandémiou,“ prízvukujú autori článku.

„Cieľom je víťazstvo Bidena v USA a víťazný návrat Saakašviliho do Gruzínska. Duo Saakašvili – Biden chce zrealizovať veľa spoločných projektov, vrátane vybudovania hlbokovodného prístavu Anaklia, ktorý by mal mať vojensko-strategický význam (bola by to vojenská námorná základňa USA a NATO) a komerčný význam (kontajnerová doprava tovarov),“ uvádza sa v úvodníku.

„Vidiac, že prvú mimoriadnu situáciu – koronavírus – tím premiéra Gaharia úspešne zvládol, „zjednotená opozícia“ Saakašvili-Budržanadzeová mieni vyprovokovať ľudové vzbury – presne tak, ako sa to podarilo v USA. Práve za týmto účelom Saakašviliho televízna stanica „Mtavari arhi“ rozšírila včera informáciu, že rozhodnutie o demisii gruzínskeho premiéra Georgija Gahariu už schválil predseda vládnej strany „Gruzínsky sen“ Bidzina Ivanišvili,“ informoval Gruzinform.

Vo svojom vyhlásení vedenie agentúry upozorňuje na to, že aktivity dvojice Biden – Saakašvili môžu vyvolať v krajine masové nepokoje a krvavý konflikt, ktorý vypukne v rámci boja o moc. „Gruzinform varuje provokatérov všetkých druhov: nepokoje v USA vyprovokoval dlhodobo tlejúci rasizmus v krajine a protesty vypukli s novou silou. Tieto udalosti na dlhé obdobie rozhádajú „biele“ a „tmavé“ obyvateľstvo Ameriky,“ podotýkajú autori článku.

„A provokácia v Gruzínsku definitívne napoly rozdelí obyvateľstvo krajiny. Fanatickí Saakašviliho prívrženci sú pripravení preliať krv iba preto, aby dosiahli revanš,“ varovala v závere svojho vyhlásenia redakcia gruzínskej informačnej agentúry Gruzinform.

Odeslat komentář