JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čo sa deje? 149 tisíc ruských vojakov v najvyššej pohotovosti. Armádny generál Sergej Šojgu vydal pokyn na náhlu previerku väčšiny armád Ruska

RUSKO: Na náhlej kontrole vojsk južných a západných vojenských obvodov bolo zapojených viac ako 149 tisíc ľudí, viac ako 26,8 tisíc kusov vybavenia.

V Rusku bola oznámená náhla kontrola jednotiek južných a západných vojenských obvodov, jednotlivých útvarov centrálnej podriadenosti, vzdušných jednotiek a námorných síl severnej a tichomorskej flotily. Oznámil to minister obrany Ruskej federácie, armádny generál Sergej Šojgu na stretnutí s vedením vojenského oddelenia.

„Táto udalosť bola naplánovaná s cieľom posúdiť schopnosť ozbrojených síl zabezpečiť vojenskú bezpečnosť v juhozápadnej časti Ruskej federácie, kde naďalej pretrvávajú vážne hrozby teroristickej povahy, a pripraviť sa na strategicko – štábne cvičenie „ Kaukaz 2020 “, uviedol šéf ministerstva obrany.

Počas auditu sa plánuje 56 taktických cvičení. Zapojených bude 35 polygónov a výcvikových polí, 17 morských polygónov vo vodách Čierneho a Kaspického mora, dodáva Šojgu. Na náhlej kontrole sa zúčastnilo celkom 149 755 ľudí, 26 820 kusov zbraní a vojenského materiálu, 414 lietadiel, 106 lodí a podporných plavidiel.

Vedúci ruského vojenského oddelenia stanovil úlohu vo všetkých etapách auditu s cieľom zabezpečiť prísne dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek. Ruský minister obrany Sergej Šojgu nariadil, aby boli prijaté všetky potrebné opatrenia na ochranu zdravia príslušníkov počas previerok vojsk južných a západných vojenských obvodov, vzdušných síl a námorných zborov severných a tichomorských flotíl.

“Počas kontrolných činností je potrebné prijať všetky opatrenia na ochranu zdravia personálu,” uviedol počas stretnutia s vojenským vedením v Národnom obrannom riadiacom centre.

Vedúci ministerstva obrany stanovil vo všetkých etapách inšpekcie úlohu zabezpečiť prísne dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek, bezpečnosť zbraní a streliva a vylúčiť prípady poškodenia majetku štátu.

Odeslat komentář