JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Co se stane když „EKO-Zelení“ konečně pochopí? „Nejzelenější“ mluvčí Britské ekologické iniciativy taky prozřela a změnila názor. Teď lobbuje za jádro

VELKÁ BRITÁNIE: Mluvčí britské odnože ekologické iniciativy Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) Zion Lightsová se rozhodla hnutí opustit a začít pracovat pro jadernou lobby, konkrétně pro organizaci Environmental Progress.

„Fakta se vlastně nezměnila, já jsem ale změnila názor, když jsem jim porozuměla,“ vysvětlila podle britského listu šestatřicetiletá matka dvou dětí.

Tvrdí, že v obklopení protijaderných aktivistů propadla strachu z radioaktivního zamoření, zbraní hromadného ničení a radioaktivního odpadu. Tyto děsy údajně pronikly do jejího podvědomí natolik, že začala zastávat postoje, které jsou v rozporu s vědeckým poznáním.

Někdejší šéfka komunikace iniciativy, které před časem paralyzovalo Londýn a další světové metropole, tvrdí, že se cítí podvedena, a poté, co si dopodrobna nastudovala materiály o jaderném palivu a odpadu, hodlá prosazovat získávání energie z jádra.

„Mám dlouhou zkušenost s prací na kampaních o ekologických tématech. Naposledy s prací mluvčí pro Extinction Rebellion UK. Nyní jsem se rozhodla z organizace odejít, abych přijala práci na kampani za jadernou energetiku,” komentovala změnu dresu.

Extinction Rebellion je nadnárodní sociálně-politické hnutí založené v roce 2018 skupinou akademiků. Organizuje protesty a demonstrace, kterými se jí daří paralyzovat části velkých měst. Hnutí, které je aktivní také v Česku, má tři hlavní požadavky: Vyhlásit stav klimatické nouze, dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2025 a sestavit shromáždění občanů pro demokratickou kontrolu vládních kroků v otázce klimatické krize.

Zion Lightsová v Británii nevstoupila do veřejného povědomí jen jako mluvčí hnutí Extinction Rebellion. Vydala rovněž publikaci o zeleném rodičovství a je jí přezdíváno nejzelenější matka Británie, poznamenal The Daily Mail.

Odeslat komentář