JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Co se mu stalo? Macron otočil o 180 stupňů a vyhlásil boj islámskému separatismu – NE cizím imámům a děti do škol! Není však pro Francii už přeci jen tak trochu pozdě?

FRANCIE: Francouzský prezident Emmanuel Macron představil strategii boje proti islámskému radikalismu. Její podstatou je potírání paralelní společnosti s odlišnými hodnotami i cizích vlivů na muslimy v převážně sekulární Francii. Příslušný zákon projedná vláda v prosinci.

Aby bylo možné vybudovat „islám, který může být v míru s republikou“, je nejprve nutné „zbavit islám ve Francii cizích vlivů“, řekl podle agentury AFP prezident v projevu ve městě Mureaux nedaleko Paříže. Islám popsal jako „náboženství, které je dnes v krizi po celém světě“, přičemž za důvod této krize označil podle webu stanice France 24 „posilování extremistických pozic“.

Podle Macrona musejí být francouzské úřady schopny snáze kontrolovat a rozpouštět náboženské spolky, mezi jejichž členy se objeví známky radikalismu. Vyzval rovněž ke skončení praxe, kdy jsou věřící ovlivňováni imámy, kteří jsou do Francie vysíláni ze zahraničí. Takových působí ve Francii podle AFP na 300.

Od příštího léta má být rovněž silně omezena možnost vyučovat děti doma, výjimky se budou moci udělovat jen ze zdravotních důvodů. Předškolní výuka bude povinná již od tří let.

Francie se v posledních letech potýká s teroristickými útoky islamistů, při nichž zemřelo dohromady již 250 lidí, uvedla agentura DPA. Mnoho pachatelů pocházelo přímo z Francie. Macron jmenovitě zmínil útok nožem poblíž bývalé redakce satirického časopisu Charlie Hebdo, při němž byli minulý pátek těžce zraněni dva lidé. Pětadvacetiletý podezřelý čelí obvinění z terorismu.

Levicový politik Jean-Luc Mélenchon prezidenta kritizoval, že kvůli dnešnímu projevu vynechal zakončení summitu Evropské unie, a označil ho za „dezertéra“. Macrona druhý den bruselské vrcholné schůzky zastupuje německá kancléřka Angela Merkelová.

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář